logo

Anaokulu Ücretleri

  Anaokulları eğitim açısından büyük önem taşımaktadır. Anaokuluna başlayan çocuklar burada daha çok sosyalleşerek eğitim konusunda ilk yargılarını oluşturmaktadır. Aynı zamanda temel bilgiler konusunda kazanım sağlarken bu kazanımlar dışında çeşitli eğlenceli aktivitelere ortam hazırlamaktadır. Oyun çağındaki çocuklara bilişsel ve psikomotor alanında gelişimler sağlamaktadır. Anaokulları günümüzde devlet oluşumlu ve özel olmak üzere bulunmaktadır. Devlet okullarında oldukça kalabalık sınıflardan oluşan bu ortam özel okullarda daha özenli ve kaliteli hizmet çerçevesinde gerçekleşmektedir. Özel oluşumlu bu yapıların anaokulu ücretleri değişiklik göstermektedir. Her özel anaokulunun kendi hizmetine göre belirlediği fiyat değişiklik göstermektedir. Kimi okullar fiyat performans açısından olumlu dönütler verirken kimileri eksik kalmaktadır.

Anaokulları öğrencilerde düşünce olarak gelişim sağlamaktadır. Öğrencilere karşılaşacakları birinci sınıfa dair temel bilgiler konusunda yardım sağlayarak oyunla beraber kaynaştırılan bilgileri aktarmaktadır. Bununla birlikte çeşitli uygulamalar sayesinde hayal dünyasını zenginleştirmektedir. Uyguladığı her hizmet doğrultusunda öğrencilerde gelişimi hedeflemektedir. Hizmet uygulamalarına göre anaokulu ücretleri de değişiklik göstermektedir. Kimi okullar sahip oldukları çocuk psikolojisinden anlayan ve buna göre hareket eden eğitimciler sayesinde bu öğretim senesinden oldukça büyük verim elde edebilmektedir. Kimi anaokulları ise çocukların sahip olduğu gelişim özellikleri konusunda bilgisi olmayan ve zorla öğretim sağlayan anaokulu öğretmenlerine sahiptir. Bu anlayışa sahip öğretmenlerin öğrencilere bir katkıda bulunması bir yana zararından başka bir şeyi yoktur.

Çocuklarımızı Eğlendirerek Geliştirmekteyiz 

Günümüzde birçok anaokulu bulunmaktadır ve birçok anaokulunda genel olarak belirli uygulamalar yapılmaktadır. Kurumumuz diğer anaokullarından farklar oluşturmak adına anaokulu ücretleri konusunu ikinci plana atarak gelişimler sağlamaktadır. Anaokulumuzda bulunan oyun çağı öğrencilerimizi sıkmadan okula karşı olumsuz ön yargı oluşturmamak adına eğlenmelerini hedeflemekteyiz. Onların hayal gücünü geliştirebilecek hikaye yöntemleri, dramalar ve dinletim uygulamalarını kullanmaktayız. Öğrencilerimizin sahip olduğu o saf düşünce ve duygularına etki etmeden düşüncelerini dile getirebilecek bireyler haline gelmelerini hedeflemekteyiz. Kendilerini ifade edebilen ve özgüveni yüksek bireyler yetiştirebilmek adına çeşitli uygulamalı dramalar yapmaktayız. Bu dramalar sayesinde bireyler gözlemlerini hem daha iyi aktarabilmekte hem de sahip oldukları olumsuz öz saygılarını kenara bırakarak gelişim sağlamaktadır.  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *