logo

Ankara Eryaman özel lise

Başkent Ankara

Ankara Eryaman özel lise ana başlığında sizlere başkentimiz hakkında bilgiler vereceğim öncelikle. Ankara 1923 tarihinde başkent olmuş bir ildir. Günümüzde de başkent olmaya devam etmektedir. Türkiye’nin kalbi olarak bilinmekte ve tam olarak merkezi bir noktada yer almaktadır. Başkent seçilmeden önce Ankara’nın nüfusu oldukça azdı. Başken seçildikten sonra hızlı bir şekilde nüfusunda artışlar olmaya başladı. başkent Ankara 1923 tarihinden itibaren hızlı bir şekilde gelişmeye ve değişmeye de başladı. Günümüz de 6 milyona yaklaşan nüfusu ve en gelişmiş şehirler arasında yer alamsı ile birlikte Türkiye’nin metropol ilerindendir. Bina yapılarının değişmesi ile birlikte artan n ile yeşil alanların oranı da oldukça azalmıştır. Başkent seçilmeden önce oldukça yeşil alanı bulunan başkent Ankara günümüz de bu özelliğini kaybetse de, bir çok şehrimize göre yine de yeşil alanlara sahiptir. Hafta sonlarında piknik yapılacak bir çok yeşil alan bulunmaktadır. Birçok şehrimize oranla da havası temizdir. Yerli ve yabancı turistlerin en çok ziyaret ettiği iller arasında da yine başkent gelmektedir. Gelişen bir kent olması ile birlikte, ticaret, eğitim, sanayi kenti denildiğinde ilk akla gelen şehirlerden bir tanesidir.

Ankara’nın Eryaman semtinde bulunan özel liseleri

Ankara Eryaman özel lise konusunda sizlere öncelikle Ankara ilinden ve birazcık da tarihinden bahsetmeye çalıştım. Ankara 25 ilçesi bulunan gelişmiş, büyük ve oldukça da kalabalık bir ildir. Bu ilçeleri arasında yer alan Etimesgut ilçesi de gelişmiş ve Ankara’nın kalabalık olarak nitelendirilen ilçelerindendir. Ankara iline yapılan göçlerin bir çoğu bu ilçeye yapılmaktadır. Bu nedenle ede ilçede nüfus her geçen gün artmaktadır. Çünkü Ankara en çok göç alan ve her mevsim göç alan bir şehirdir. Etimesgut ilçesi içerisinde yer alan Eryaman semti de aynı şekilde nüfusu artan alanlardandır. Özellikle eğitim konusunda oldukça iyi olduğu için çocukları bulunan bireyler burada ikamet etmek istemektedir. Çünkü aileler için çocuklarının eğitimi oldukça önemlidir. Günümüz de aileler eğitim konusuna oldukça duyarlı olmaktadır. Artık eğitimin öneminin ve değerinin farkında olan anne ve babalar çocuklarını sıradan okullarda okutmak yerine kaliteli, başarılı ve en iyi eğitim kurumlarında okutmaya çalışmaktadır. Bu durum da beraberinde özel eğitim kurumlarının sayısını artırmıştır. Özel eğitim kurumlarında daha iyi eğitimin verilmesi, öğrenciler ile yakından ilgilenilmesi ve öğrencilere yeteri kadar zamanın rahatlıkla ayırması bu durum üzerinde etkilidir. Eryaman da semtinde bulunan özellikle de lise kademsinde yer alan özel okullar kaliteli ve başarılı okullar oldukları için buraya olan talepler daha fazladır.

Bugün ki yazımda sizlere Ankara Eryaman özel lise hakkında faydalı olabilecek bilgiler vermeye çalıştım. Bir sonraki yazımda sizlere Ankara’nın en iyi lisesi Eryaman hakkında faydalı olabilecek bilgiler vermeye çalışacağım.

Comments are closed.