logo

Ankara Özel Anaokulları

Okul öncesi eğitimi ülkemizde zorunlu eğitim kapsamına girmemektedir ancak güncel olarak alınan kararlarla birlikte artık zorunlu olacaktır. Okul öncesi eğitimi öğrencileri hazırlamak ve okula olan olumsuz bakış açılarını değiştirmek amacıyla hayati derece de önemlidir. Örnek olarak verecek olursak okul öncesi eğitimi alan ve almayan bireylerin 1.sınıftaki durumları farklılık göstermektedir. Okul öncesi eğitimi almayan öğrenciler ailelerinden ayrılma kaygısı yaşadığı için uyum sorunları çıkarmaktadır, diğer arkadaşları ile anlaşamayan ve paylaşma duygusu az olan olduğu için sıkıntılı bir süreç yaşar. Ancak okul öncesi eğitim alan öğrenciler bu tarz uyum sorunlarını geride bıraktığı ön görülür. Ankara özel anaokulları sayı olarak fazladır çünkü bu alanda hizmet sunması gereken birçok okul olmalıdır.

Ankara ilinde yer alan özel anaokullarına baktığımızda kalite açısından kusursuz olan birçok kurum vardır ancak her şeyde olduğu gibi bu alanda da sorun çıkartabilecek okullar olacaktır. Ankara özel anaokulları araştırması yaparken eğitim zihniyetine net bir şekilde bakmalısınız, çocuklarınıza merhametli yaklaşan onları kendi evlatlarıymış gibi gören okulları tabi ki listede ilk sıraya koyun. Bunun dışında eğitim anlayışı olarak kaliteli bir anaokulu öğrencilerle yakından ilgilenir, gerek oyun stratejileri ile gerekse de grup çalışmalarıyla çocukların ilk sosyal ortamı iyi bir şekilde gerçekleşmelidir. Çocuklar aileleri dışında farklı bir yapının içerisinde ilk defa yer alır ve farklı arkadaşlar edinerek sosyal ilişkinin ne olduğunu yeni yeni anlar. Eğitim kurumu öğrencilere bu konuda yardımcı olmalıdır.

Ankara’da Hizmet Sunan Anaokulumuz

Ankaranın belki de en iyi anaokullarından bir tanesine sahibimiz, bu yorumu bizler değil daha önce hizmet sunduğumuz öğrencilerimizin velileri yapmaktadır. Anaokulumuz Ankara özel anaokulları arasında tekten bir konumdadır, neden mi? Okulumuz kusursuz bir binaya sahiptir, çocuklarınızın oyun oynayabilmesi arkadaşlarla ilişki kurabilmesi açısından elverişli bir yapımız bulunmaktadır. Bünyemizde görev yapan öğretmenlerimiz bu alanda uzmandır ve çocuklarınızı severek onlarla yakından ilgilenir. Çocuklarınız bizim geleceğimizdir, onlara ilk eğitim maceralarını başarılı bir şekilde gerçekleştirmemiz açısından bizlere fırsat tanıyabilirsiniz. Okulumuz ve daha birçok konu hakkında merak ettiklerinizi bize iletebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *