logo

Ankara Yabancı Dil Kolejleri

Özel okullar yerel veya merkezi hükümetler tarafından işletilmeyen okullardır. Bu sayede devlet okulları gibi adres yakınlığına bakılmaksızın öğrenci kayıtları yapılmaktadır. Özel okullar kendi öğrencilerini seçme hakkına sahiptirler. Böylelikle kontenjanlarını özellikle başarılı olabileceğine inandığı öğrenciler için kullanabilir, çeşitli burs imkanları ile başarılı öğrencileri bünyesine toplayabilir ve kayıt esnasında belirtilen okul davranış ve kurallarına uymayarak diğer öğrencilerin huzur, güvenlik ve eğitimini etkileyecek herhangi durumlara sebebiyet veren öğrenciler için okuldan ayrılmalarını istemeye varacak kadar katı kurallar uygulayabilmektedir. Çünkü, Ankara özel okul gibi profesyonel ve başarı odaklı eğitim kurumları için önemli olan çatısı altında bulundurduğu her öğrenci için eşit şartlarda güzel, düzenli, güvenli, huzurlu ve birçok alanda eğitim sağlayan bir ortam sunmaktır.

Her çocuk için tek tek, özenli ve özel bir eğitim sunarak farklı olmalarını sağlamayı hedefleyen Ankara özel okul öğretmenleri branşlarında profesyonel, deneyimli, güler yüzlü, çocuklara karşı anlayışlı, öğretmenlik geçmişleri deneyimli kişilerden oluşmaktadır. Buna ek olarak spor, sanat ve bilimsel alanlarda oluşturulan atölye ve kulüpler de yine konusunda uzman kişilerce eğitimler sağlanmakta ve bu isteğe bağlı etkinliklerden maksimum fayda sağlayabilerek bu alanda profesyonelleşmek isteyen çocukların önü açılmaktadır. Öğretmenlerimizin ve eğitmenlerimizin yanı sıra, öğrenci koçları ve psikolojik danışmanlarla desteklenen çocuklarımız başarılı oldukları kadar huzurlu ve mutlu birer birey olarak kendileri için bilinçli bir şekilde eğitim rotası çözebilmektedirler.

Özel Okullarda Yabancı Dil Eğitimi

Ankara özel okul dahil olmak üzere Türkiye genelindeki özel okulların tamamı yabancı dilde eğitim sağlamaktadır. Seçilecek okula bağlı olarak bu eğitim dili genellikle İngilizce, Fransızca ve İtalyanca gibi dillerde olabilmekle birlikte, çoğunlukla İngilizce dili tercih edilmektedir. Bunun nedeni dünyanın her yerinde geçerliliği olan ve yaygın olarak kullanılan bu dil çağımızın olmazsa olmaz gereklerinden biri olduğu için öncelikli olarak çocuklara öğretilmek istenmektedir.

Okula başlanılan ilk yılda okulun eğitim dili olarak seçilen yabancı dil konusunda hızlandırılmış bir şekilde eğitim verilmektedir. O yıl hazırlık sınıfı olarak adlandırılmakta ve değerlendirilmektedir. O yıl için çocuklara sadece seçilen yabancı dilde eğitim verilerek bu dili ana dilleri gibi konuşmaları sağlanır. Çünkü önündeki üç dört senelik eğitim hayatı boyunca matematikten biyolojiye, tarihten coğrafyaya her dersi bu dilde görecektir. Konuları anlamak, öğrenmek, soruları net anlayabilmek, bilgilerini net şekilde ifade edebilmek için konuya hâkim olabilecek seviyede bu dili anlıyor ve konuşabiliyor olması gerekmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *