logo

Ankara’daki Kolejler

Eğitim sürekli devam eden bir döngüdür ve her geçen gün eğitim kurumuna ihtiyaç artmaktadır.  Buna bağlı olarak Ankarada ki kolejlerin sayısı oldukça artmıştır.  Ankara ve ilçelerinde ki kolejlerin sayıları artmakla beraber eğitim kalitesi sürekli düşmektedir. Bunun sebebi kolej sahiplerinin bu işi sadece ticaret amaçlarla yapmakta öğrencileri sadece bir maddi kazanç olarak görmektedir. Ankara çankaya da bulunan ortadoğulular koleji öğrenciyi yürüyen para olarak görmemekte bu ülkenin geleceği gözüyle baktığı kendi evladı vicdanıyla yaklaştığı için de ankaradaki kolejlerden farklı bir şekilde yürütmektedir.

Ortadoğulular koleji öğrencileri sadece derslerde başarı sağlamış asosyal ve içine kapanık, sınav stresinden başka bir düşünceyle boğuşmayan öğrenciler olmasının önüne geçmeyi hedeflemektedir. Ortadoğulular koleji öğrencilerine sağlamış olduğu eğitim koçları sayesinde öğrencilerin sadece ders açısından ilerlemesini değil öğrencilerinin sınava hazırlanırken kaygılarının olmamasını da hedeflemektedir. Ortadoğulular bünyesinde hizmet veren eğitim koçları öğrencilerin sınav dönemine hazırlanırken hayatlarında onları olumsuz etkileyen bir şey olmaması için sürekli görüşmeler yaparak onları sakinleştirmek ve kafalarında ki problemlerden arınmaları açısından sürekli ilgilenmektedirler. Ankara da ki bir çok özel okul öğrencileri için rehber öğretmen sıkıntısı söz konusuyken ortadoğulular koleji bu konunun öğrencilerinin psikolojileri açısından ne kadar önemli olduğunu bilincindedir. Eğitim koçları ile sürekli diyalog halinde olan ortadoğulular kolejinde ki öğrenciler derslerinde de daha rahat olmayı başarabilmektedir. Çünkü eğitim koçlarını onlara vermiş olduğu destek ve problemlerini çözme konusunda ki yol gösteriş ve yardımlarıyla öğrencilerin günlük hayat ve derslerinde daha fazla başarı göstermelerini sağlamıştır. Eğitim koçları tarafından  sürekli olarak görüşmeler sağlanan öğrenciler bunu sadece bir problem olduğunda değil  ne zaman isterlerse kendileri gidebilmekte ve eğitim koçları tarafından da sık aralıklarla randevu oluşturulmaktadır.

Ortadoğulular koleji sadece kurum bünyesinde bulunun öğrencilere değil öğrencilerin yaşamış olduğu problemler için veliler de katkı sağlayabilecek durumdaysa onlarla da görüşmeler yapmaktadır. Öğrencilerin bu süreçte yaşayabileceği tüm sorunları ve bu sorunlara nasıl çözümler bulunabileceğini bile düşünebilen bu hassasiyetle öğrenci yetiştiren bir kurumun başarısız olması mümkün değildir. 16 yıldır aynı hassasiyetini muhafaza etmeyi başarabilmiş prensiplerinden ödün vermediği için de ortadoğulular koleji ankaradaki kolejler arasında ismini farklı bir yerde tutmayı başarabilmiştir. Bir eğitim kurumunun sadece ders değil her açıdan diğer kurumlardan farklı olabilmesi de ancak bu şekilde mümkün olmuştur. Vicdanını koruyarak mantığını geliştirerek ve hedeflerini her geçen gün artırarak yola devam eden ortadoğulular kolejinin ankara da ki yeri böylelikle giderek sağlamlaşmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *