logo

Batıkent Özel Okul

Eğitim bireyin geleceği için hayati derecede önemlidir, kaliteli ve kusursuz eğitim alan bir birey bunu mesleki yaşamında da sürdürür. Batıkent özel okul olarak alanında uzman ve bu işi severek yapan öğretmenlerimiz sayesinde öğrencilerimizi istediği konuma ulaşmalarını sağlamaktayız. Okulumuz bir araçtır, öğrenciler ise aracı süren şofördür, onlara iyi beceriler kazandırırız ve biz olmadan da araba sürebilecek konuma getiririz. Aslında bu örnekle daha iyi bir şekilde anlaşıldığı üzere iş öğrencilerde bitmektedir, öğrencileri daha da istekli hale getirerek onları pırlanta gibi parlatmak ise bizim işimizdir. Özel okulumuz eğitim kademesinin(okul öncesi, ilköğretim, ortaöğretim) hizmet vermektedir, en temel amacımız ise öğrencilerin başarılı ve donanımlı bir şekilde üst eğitim kademesine ulaşmasıdır.

Devlet okulları ile kıyaslandığımızda öğrencilere fazlaca yararlı bir okul olduğumuzu söylemeliyiz. Batıkent özel okul olarak sınıflarımız kalabalık değildir ve öğrencilerin derslerine odaklaşmasını engelleyecek herhangi bir etki yoktur. Devlet okulları öğrenci sayısı bakımından kalabalık olduğundan dolayı derslerin işlenmesi ve bilgilerin aktarılması biraz zordur. Sınav sürecine giren bir öğrenci rakiplerinin gerisinde kalmamak için aşırı derecede bir gayret sarf etmek zorundadır. Bizim okulumuzda ise böyle bir şey yaşanmaz, derslerin akademik anlamda öğretilmesi ile birlikte uyguladığımız sınavlarla öğrencilerin eksiklerini anında görebilir ve buna göre önlemleri alabiliriz.

Batıkent Özel Okulu Hizmetleri

Okulumuz öğrencilerin tamamını iyi bir şekilde üst kademe eğitime hazırlamak için çalışır, mesleki açıdan öğrencilere uygun olan bölümlere yerleştirerek onların mutlu olmasını istemekteyiz. Batıkent özel okul tam öğrenme modelini kullanır, alanında uzman olan ekibimiz ve rehberlik servisimiz deneme sonuçlarından hareketle öğrencilerin eksiklerini belirler, daha sonra ise bu eksikler birebir etütlerle telafi edilir. Öğrencilerimiz sadece akademik anlamda bir yerlere gelmezler, onları hayata hazırlamakta ailelerin olduğu gibi bizimde görevimizdir.  Tatlı bir rekabet ortamında yarışan öğrenciler aynı zamanda sosyalleşirler. Sosyalleşmek ve iyi ikili ilişkiler kurmak son derece önemlidir, öğrenci ilerleyen yıllarda mesleğine geçtiğinde burada almış olduğu etkiyi rahat olarak yaşamına aktarabilir. Öğrenciler bizim geleceğimizdir, onlar sizin bize emanetinizdir. Sadece maddi olgulardan değil aynı zamanda kendi geleceğimizi düşünerek de bu hizmetleri vermekteyiz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *