logo

Batıkentteki Anaokulları

Bireyler doğdukları andan itibaren öğrenmeye ve keşfetmeye meyillidir. Belirli yaşlara gelip özerkliğini eline alan bireyler daha meraklı hale gelerek kimi zaman sorularıyla ebeveynlerini daraltabilmektedir. Bu dönemdeki çocukların bıkmadan sorularına cevap verebilmek çocukların ileri de sahip olacakları şüpheci ve meraklı kişiliklerini destekleyeceğinden araştırmacı bireyler olmalarına yardımcı olacaktır. Ancak günümüzde çalışan anne ve babaların hayat yoğunluğu arasında ya da yeterli bilgiye sahip olamadıklarından bu sorulara yanıt veremediği zamanlar olmuştur. Bu sorular konusunda ve çocukların gelişimi açısından anaokulları en güzel alternatiflerdir. Batıkentteki anaokulları  kapsamında bu konuda birçok okul tavsiyesine ulaşabilirsiniz. Bu okullar doğru seçildiği takdirde çocuklarınıza gelişimi büyük olacaktır.

Anaokuluna giden çocuklarda doğru seçim yapıldığı takdirde birçok olumlu kazanım gözlenmektedir. Bunun en başında anne ve babaya çok bağımlı olan çocukların arkadaş edinme merakı ve sosyalleşmesiyle birlikte topluma açılması yatmaktadır. Öğrenciler bu sayede etkileşimde olduğu kişi sayısını arttırmaktadır. Ayrıca Batıkentteki anaokulları  olarak verilen bu okullarda öğrencilerin düşünce yapılarını ve hayal dünyasını genişletecek uygulamalar bulunmaktadır. Bu sayede öğrenciler farklı dünyalara ve bakış açılarına sahip olabilmektedir. Bununla birlikte öğrenciler normal hayatlarında atamadıkları enerjileri okullarda farklı etkinlikler sayesinde atarak evlerinde anne ve babalarına daha az bunaltıcı yaklaşım sergilemektedir. Çocukların el becerilerini geliştirmek adına yapılan etkinliklerde ise çocuklar başarma duygusunu tadarak özgüven kazanmaktadır.

Tavsiye Edilme Sebeplerimiz 

Günümüzde anaokulu sayısı giderek artmaktadır ve bu kalabalığın arasından seçici okul olmak zorlaşmaktadır. Ancak kurumumuz oluşumundan itibaren tercih edilen olmak için gün geçtikçe çalışmaktadır. Batıkentteki anaokulları adı altında bulunan kurumumuz öğrencilere farklı bir bakışla yaklaşmaktadır. Öncelikle kurumumuzda bulunan öğrencilerimize geleceğimiz olarak yaklaştığımızdan en ufak bir hata yapmamak adına titizlikle çalışmaktayız. Bu bilinç doğrultusunda yürüttüğümüz çalışmalarımız arasında çocuklarımızın özellikle hayal dünyalarını geliştirmeyi ve bu dünyalarının tüm hayatları boyunca gelişmesini sağlayacak uygulamalarda bulunmaktayız. Öğrencilerimizin sahip olduğu hayal güçleri onların ilerideki hayatlarını kolaylaştıracağı gibi bu sayede oluşturacakları oluşumlar belki de tüm dünyayı etkileyebileceğinden bu konuya önem vermekteyiz. Bu doğrultu da yürüttüğümüz çalışmalarımız devam etmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *