logo

Çankaya Anadolu Lisesi

Eğitim tüm dünyanın önem verdiği alanlardan bir tanesidir. Ülkemiz son dönemlerde eğitimde önemli adımlar atarak bambaşka bir konuma gelmiştir. Çankaya Anadolu Lisesi olarak bu alandaki tüm yenilikleri okulumuza tasarlamış durumdayız. Alanında uzman olan ve bu işi yıllardır yapan öğretmenlerimizin bu seviyeye gelmemizdeki payı fazladır. Okulumuz rastgele öğretmen secimi yapmamaktadır. Öğretmen seçimlerimizde belli başlı kriterleri ön plana almamızda bu acıdan normaldir. Her şeyden önce öğretmenlerin öğrencilere enerji vermesi, onlara bir şeyler katması gerekir. Öğrencilerin psikolojik ve davranışsal boyutlarını dikkate alarak onların en iyi öğrenme durumuna getirmek için hizmet vermekteyiz.

Lisemiz çevrede bulunan diğer liselere oranla gelişmiş bir yapıya sahiptir. Çankaya Anadolu Lisesi sizler için ve geleceğimiz için her geçen gün daha fazla çalışacaktır. Öğrencilerimiz ile birebir ilgilenerek onların kariyer danışmanlığını da yapmaktayız. Geleceklerini daha da kesin bir şekilde planlamaları için okulumuz rehberlik servisi bizzat çalışmalar sürdürmektedir. Özellikle de lise eğitim düzeyinde ailelerin ve öğrencilerin farklı beklentileri bulunur, öğrenciler iyi bir üniversite ve iyi bir bölüm ister. Aileler ise çocuklarının iyi yerlere gelmesini ve mutlu olmasını diler. İste okul yönetimi olarak en temel hedefimiz öğrencilerimizin istedikleri ve arzuladıkları seviyeye gelmeleridir. Eğitim programımız tamamen buna odaklıdır.

Neden Çankaya Anadolu Lisesi?

Okulumuz Ankara içerinde en kaliteli hizmetleri sunan ve birebir öğrencilerle ilgilenerek onların sorunlarına çözüm üreten bir yapıdadır. Çankaya Anadolu Lisesi öğrencilerine gelecekleri için bütün fırsatları yaratmaktadır. Birebir öğrenme, aktif öğrenme, uygulamalı öğrenme gibi kullanmış olduğumuz yöntemler öğrencinin düzeyini bambaşka bir seviyeye getirecektir. Geleceklerine daha emin adımlarla ilerlemeleri için tatlı bir rekabet ortamı oluşturduk. Öğrenciler sosyal olarak etkin bir ortamda okurken aynı zamanda rekabet halinde olacaklardır. Onları içgüdüsel olarak motive ederek daha da çalışma isteği uyandıracaktır.

Çevremizde bulunan okulları inceledikten sonra farkımızı daha da net bir şekilde anlayabilirsiniz. Bizler geleceğimiz için çalışmaktayız ve gelecek neslin bu dengi bir eğitim süresinden geçmesi hepimizin görevidir. Daha detaylı bilgi almak bize ulaşabilir, okulumuz hakkında merak ettiğiniz soruları bize iletebilirsiniz.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *