logo

Çankaya Kolej

Çankaya 1936 yılında merkez haline gelmiştir. İlçemizin bugün 17 semti ve 124 mahallesi vardır. 2017 yılı nüfusuna göre Çankaya’nın nüfusu 921.999’tir. Çankaya kolej açısından oldukça zengindir. Çünkü Ankara’nın sosyal, kültürel, siyasi ve ticari hayatına yön veren kuruluşların önemli bir bölümü Çankaya semtinin sınırları içerisindedir. Çankaya yerleşim alanında yaşayan toplum gelir düzeyi yüksek ve eğitim anlamında kendisini geliştirmiş kişilerden oluşmaktadır.En iyi bir şekilde eğitim alabilmeleri için fazla sayıda özel okullar,kolejler,dershaneler bulunmaktadır.

Çankara kolejlerini neden tercih etmeliyiz?

Çankaya koleji genel olarak bakıldığında anaokulundan başlayarak ilkokul, ortaokul,liseler olarak devam etmektedir.Çankaya kolej ortaokul bölümüne bakacak olursak okul içinde açık ve kapalı yüzme havuzları teknolojik donanımı olan sınıflar öğrencilerin verimli ve eğlenceli bir şekilde çalışabilmeleri için laboratuarlar,kütüphane,yemekhane ve atölyeler bulunmaktadır.Sınıflar geniş olup hijyenik malzemeler kullanılarak temizliğe özen gösterilmiştir.Çankaya kolej öğrencilerine eğlenerek öğrenmeleri sosyal çevre edinmeleri için olanak sağlamaktadır.Çankaya kolej uzman eğitim kadrosuyla öğrencilerin saygı ve sevgi çerçevesi içerisinde iyi bir bağ kurmasını öğrenme isteğini hayatının her anında olabilmesini kendisine amaç haline getirmiştir.Çankaya kolej ortaokulda haftalık olarak ortalama 12 saat kadar yabancı dil eğitimi(İngilizce)vermektedir.İngilizce okuma saatleri koyarak laboratuar çalışmalarıyla eğlenceli bir ders haline getirerek yoğun bir yabancı dil programından geçmektedir.Çankaya kolej son ders saatinde öğrencilere sundukları etütlerle öğretmenlerinin verdikleri ödevleri evde yapmak yerine okulda kalarak öğretmenleriyle birlikte yapma imkanına sahiptirler.Çankaya kolej hafta sonları ortaokul öğrencilerine de isteğe bağlı etüt programları sunmaktadır.İsteyen öğrencilerde okulun müzik atölyesinde piyona eğitimi almaktadırlar.Çankaya kolej içerisinde öğrencilerin herhangi bir rahatsızlık ilk yardıma ihtiyaç duyduklarında faydalanabilecekleri revir sabah saatinden okul öğrencileri dağılana kadar uzman hemşireler tarafından gözetim altında olmaktadırlar.Çankaya kolej öğrencilerine sabah kahvaltısı öğle yemeği ve ikindi kahvaltısı olarak 3 öğün yemek hizmeti sağlamaktadır.Çankaya kolej öğrencilerin güvenli bir şekilde okulda olabilmeleri için güvenlik bulundurup öğrencilerin giriş çıkışlarını kontrol etmektedir.

Bugünkü yazımda sizlere Çankaya kolej hakkında yararlı bilgiler vermeye çalıştım. Bir sonraki yazımda sizlereBatıkent kolejler hakkında yararlı bilgiler vermeye çalışacağım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *