logo

Çankaya’daki En İyi Özel Anadolu Lisesi’nde Sınavlara Hazırlık Eğitimi

Bu yıl eğitim öğretim yılına büyük değişiklikler ile başladık. Yapılan sınav değişiklikleri ile beraber pek çok öğrenci korksada kısa üzerinde yenilenen sınav sistemlerine ayak uydurmaya çalışarak çalışmalarına devam etmiştir. Gelin kısaca yapılan sınav değişiklikleri hakkında kısaca bahsedelim.

TYT – AYT: Eski adıyla YGS – LYS olarak bilinen üniversiteye giriş sınavı 2017 – 2018 eğitim öğretim yılında yapılan değişikliklerden biridir. Eski sınav sistemine göre büyük değişiklikleri yapılmıştır. YGS ve LYS sınavında öğrenci mart ve haziran aylarına yayılmış oturumlara girmekteydi. Yenilenen sınav sisteminde ise öğrenci Haziran ayının sonunda iki gün içerisinde gerçekleşecek oturumlara girecektir. İçerik bakımındanda değişen sınav sisteminde ilk oturum olarak kabul eden TYT sınavında temel dersler olarak belirlenen Türkçe ve matematikte soru sayısının ve kat sayılarının daha fazla olacağı açıklaması yapıldı.

LGS: Bu dönemde yapılan bir diğer değişiklik ise liseye giriş sınavıdır. Eski adıyla TEOG olarak bilinen öğrenciler yıl içerisinde kasım ve nisan aylarına yayılmış toplam 4 oturumdan oluşan sınavlara girmekteydi. Ve her öğrenci sınava girmek zorundadır. Yeni sınav sistemi olarak belirlenen LGS’de öğrenciler haziran aynanın başında tek bir oturum şeklinde sınavlara girecektir. LGS’de öğrenci isteğe bağlı olarak sınava gireceklerdir. Sınavın içeriğinde ise temel derslerin soru sayısının diğer derslerde göre daha fazla olduğunu söyleyebiliriz. Toplam doksan sorunun yer alacağı sınavda Türkçe ve matematik derslerinde sorular daha fazladır.

Çankaya’daki En İyi Özel Anadolu Lisesi olarak Ortadoğulular Anadolu Lisesi Akademik Eğitim ve Sınavlara Hazırlıkta Türkiye’nin İlk Üniversiteye Hazırlık Lisesi’ni Öveçler de açtı.

Çankaya’daki En İyi Özel Anadolu Lisesi olarak 16 yıldır sınav sistemleri en yakından takip ederek öğrencilerimizi karşılarına çıkacak sınavlara en iyi şekilde hazırlanmalarını sağlamaktayız. Ankara’nın En başarılı Koleji olarak yeni sınav sistemlerini yakından takip ederek yeni çalışma planları ve yeni ders programlarını yeni eğitim öğretim dönemine hazırladık. Çankaya’daki En İyi Özel Anadolu Lisesi olarak bünyemize kayıt olan öğrencileri yeni sınav sistemini ve var olan sınav streslerinin önüne geçmek adına onları psikologlarla görüşmelerini yapmaktayız. Bünyemizde yer alan psikologlar her öğrenci ile birebir düzenlediği seanslarla beraber sınav stresi nedeniyle hakettiği başarının önüne geçmesini engellemek adına çalışmaktadır. Bunun yanında aktif rehberlik kadromuz her öğrenci ile birebir ilgilenerek öğrencilerimizi sınav değişiklikleri hakkında gerekli bilgileri vermektedir. Her öğrenciye birebir günlük yaşantısına göre hazırladığımız ders çalışma programları ile beraber öğrenci dershane veya okul çıkışında nasıl ders çalışması gerektiği hakkında detaylı bilgiyi verilmektedir. Yenilenen sınav sistemi ile öğrencilerin çalışacakları kaynak bulmak konusunda sıkıntı yaşadıklarını görüyoruz. Çankaya’daki En İyi Özel Anadolu Lisesi olarak yenilenen sınav sistemine uygun olan kaynak kitaplarımız ve deneme sınavlarımız ile öğrenci yeni sınav sistemine uygun kaynaklardan konu çalışmış ve soru çözme imkanı yakalamış olur. Değişen sınav sistemine kısa sürede ayak uydurmamızla beraber Ankara’daki En İyi Lise olarak diğer eğitim kurumları arasında en güncel eğitim kurumu olmaktayız. Bu da eğitim öğretim yuvamızın en çok tercih edilmesine sebep olan etkenlerin başında gelmektedir. Bununla beraber diğer ayrıcalıklarımıza baktığımızda alanında kendini geliştirmiş öğretmen kadromuz bir diğer ayrıcalığımız arasında yer almaktadır. Çankaya’daki En İyi Özel Anadolu Lisesi öğretmenleri de öğrencilere en iyi eğitimi vermenin yanında öğrencilerimizi ders esnasında değişen sınav sistemi hakkında bilgilendirmekte ve dersin çizelgesini on göre sürdürmektedir. Çankaya’daki En İyi Özel Anadolu Lisesi’ne kayıt olan öğrencinin başarısızlıkla ve yeni sınav sistemlerinden korkması böylelikle imkansız hal almaktadır. Diğer ayrıcalıklarımıza baktığımızda bireysel etüt kolaylıkları, yarıyıl kampları, matematik yaz kampı, eğitim koçluğu desteği ve butik eğitim anlayışı ile bütünleşmiş 8 – 10 kişilik sınıflarda eğitim olduğundan kısaca bahsedebiliriz. Öğrencinin en iyi şekilde kurumdan ayrılması ve yenilenen sınav sistemlerinde başarıyı elde etmesi bizim için en önemli husustur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *