logo

Dikmen Özel Anaokulları

Eğitim, bireylerin kazanılması gereken davranışların verildiği süreci kapsamaktadır. Bu süreç aslında en başında bireyin aileden ilk olarak koptuğu ve sosyalleşmenin tam anlamıyla ilk başladığı alandır. Çocuklarımız, bu dönemin en başında ilk olarak aile dışında bir dünyanın olduğunu algılamaktadır. Bu durum çocuğun dengesini bozmaktadır ve bu durumu sağlıklı atlatmak önemli husustur. Çünkü atlatılan ilk dönem sonradan gelecek eğitim kademelerinde sağlayacağı yararların yanı sıra kişide sosyalleşmeyi sağlayacak ve toplum kurallarına uygun bireyler yetişmesine temel oluşturacaktır.

Bu süreç içinde ilköğretim kademesine adapte olma sürecini kolaylaştırmak adına anaokulları çok önemli bir yere sahiptir. Çocuk eğlenceli anlar geçirerek, arkadaş ortamı oluşturarak bir düzene adapte olmaya çalışmaktadır. Ancak bu demek değildir ki anaokulu süreci sadece eğlenceli zamanları kapsar. Dikmen Özel Anaokulları arasında önemli bir yere sahip olan kurum olarak çocuklarımızı yaş gruplarına ayırmakta ve çocuklarımızın gelişim dönemleri göz önünde bulundurarak faaliyetler geliştirmekteyiz.  Eğlenceli oyunlarla desteklediğimiz basit olarak adlandıracağımız giriş konuları çocuklarımıza öğretilmektedir. Bu sayede çocuklarımız ilköğretim birinci sınıfa hazırlıklı olarak başlamaktadır.

Eğlence ve Eğitim Bir Arada


Çocuklarımız karşılaştığı bu ortamda öncelikle başka otorite figürlerini benimsemeleri ve dış dünyayı keşfetmeleri adına belirli aktiviteler gerçekleştirmekteyiz. Kendi hayatlarını kolaylaştıracak bu kuralları eğlenceli hale getirerek onlara kazandırmak en büyük hedefimiz ve bu konuda Dikmen Özel Anaokulları sayı olarak oldukça fazla olmakla birlikte biz Ankara’ da oldukça iddialıyız! Küçük bireylerimizi eğlenirken öğretmeye teşvik etmekteyiz. Öncelikli olarak onların düzenli ve uyumlu bireyler olmaları adına programlar düzenlemekteyiz.

Sınıflarımızdaki diğer çocuklarla etkileşimini arttırarak her bireyi sosyal ve topluma uygun olarak yetiştirmekteyiz. Uyumlu bireyler oluşturmak önemli bir husustur. Çünkü biliyoruz ki uyumlu bireyler bir sonraki eğitim kademelerine kolay adapte olmakta ve karşılaşacağı zorlukları kolaylıkla atlatmaktadırlar.

Anaokulu seçme hususunda dikkat edilmesi gereken en önemli nokta öğretmenlerdir. Öğretmenlerimiz bulunduğumuz il de dikkatle seçtiğimiz ve farklarını ortaya koyan öğretmenlerdir. Öğrenciyle sağladığı iletişim ile onlarla çok iyi bir şekilde anlaşmakta ve yeri geldiğinde çok iyi arkadaşlık ilişkisi kurabilmektedirler. Bu durumda çocuklarımızın okula karşı ön yargısını kırmakta, miniklerimizin mutlu bir eğitim için başlangıç yapmasına olanak sağlamaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *