logo

Eryaman Kolej


Yabancı dil eğitimi ve yabancı dilde eğitimi kendisine ilke edinmiş olan Eryaman kolej öğrencilerini başta İngilizce ve ek bir, hatta birkaç yabancı dil daha olmak üzere başta uluslararası iletişim konusu olmak üzere her konuda tam donanımlı olarak yetiştirmeyi hedefleyen bir okuldur. Kolej olmanın bilincinde ve tüm sorumluluklarını, yükümlülüklerini layığınca yerine getirmeyi kendisine prensip edinmiş olan okulumuz, her bir öğrencisi için özel imkânlar tanımakta ve yıllar sonra bile öğrencilerinin eryamanlı olmuş olmaktan ötürü mutluluk duymasını hedeflemektedir.

Her öğrencimizin bizim için ayrı birer birey ve Türkiye’nin geleceği için bilimsel ve kültürel birer yatırım olması, kendilerine olan yaklaşım ve eğitim hizmetimizi şekillendirmektedir. Bizim için her çocuk eğitilebilecek bir ağaç, yeşertilebilecek bir filizdir. Eğitimci olarak çocuklara ne verirseniz, karşılık olarak verdiğiniz bilginin gelişmiş ve yenilenmiş bir biçimini hayata geçirirler. Çocuklar şekillenmeye ve yönlendirilmeye hazır oyun hamurları gibidir ve bizler bu hamuru sevgi ve bilgi ile yoğurarak mayalarını sağlamlaştırmak üzere yola çıkmış bulunmaktayız. 

Eryaman Kolejinin Çocuklar İçin Önemi Nedir?

Kurum olarak şunun bilincindeyiz ki, kolej olmanın en büyük özelliği diğerlerinden farklı olarak üst düzeyde yetenek, bilgi ve becerilere sahip çocuklar yetiştirmektir. Bu nedenledir ki Eryaman kolej misyonu, meraklı, ilgili, araştıran, sorgulayan, öğrenmeye açık, algısı ve farkındalığı yüksek, farklı ve pratik düşünebilen, düşüncelerini dile getirmekten çekinmeyen, özgüveni yüksek çocukların sayısını artırmaktır. Bu tarz çocuklar ülkemizin geleceğine yön verecek ve ülke genelinde eğitim ve kültür seviyesini artırarak, bilinçli toplum kriterini yakalayabilmemize imkân tanıyacaktır.

Eğitim kurumu olarak Eryaman kolej ‘bir çocuk bile ülke geleceği için önemli bir taştır’ felsefesini benimsemiş yenilikçi bir eğitim kurumudur. Bugün sıralarımızda eğitim gören yüzlerce öğrenciden birinin yarın büyük bir buluşa imza atacak olan önemli bir bilim adamı olup olmayacağını hiç kimse bilemez. O nedenledir ki bizim için Eryaman kolej tercihinde bulunup, bize inanan, güvenen her öğrencimiz aynı oranda önemli, kıymetli ve işlenmesi gereken bir pırlantadır. Bizler çocuklarınızın ömrünün sonuna kadar tüm yaşamını etkileyecek olan eğitim hayatları için rehberlik etmeye talibiz. İnanıyoruz ki eğitim ve öğretim konusunda isteği olan her çocuk, doğru şartlar ve koşullarda değerlendirilirse başarılı olmaması için hiçbir neden yoktur.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *