logo

Eryamandaki Anaokulları

Anaokulu, henüz öğrenim çağına gelmemiş, 2-6 yaş arasındaki çocuklar için okul öncesi hazırlık yapan eğitim kurumudur. Ana mektebi diye de adlandırılan anaokulları, öğrenmeye son derece açık olan bu yaş gurubu çocukları için her yönden gelişme sağlayan, çoğu zaman içerisinde yuva bölümünün de bulunduğu bir okuldur. Okul öncesi yaştaki çocuklara oyun ve eğitimin içiçe verildiği Eryaman’daki anaokulları çocukların bedensel, duygusal ve toplumsal gelişimlerini sağlamayı amaçlar. Bu gelişimler çocukların bilgi ve becerilerini, güven duygusunu artırarak kişiliklerinin oluşumuna katkı sağlar.

Eryaman’daki anaokulları diğer birçok anaokulu gibi programlarında öğle yemeği ve öğle uykusu da bulundururlar. Eğitim programları çocukların gelişim düzeyine göre belirlenir. Bir öğretmenden kontrolü sağlayabilmesi ve gelişimi sağlıklı bir şekilde takip edebilmesi için en çok yirmi beş kişilik bir çocuk grubuyla ilgilenmesi beklenir. Böylece çocuklar ile öğretmenlerin birebir ve daha etkili iletişimi sağlanmaktadır. Çocuklarınızın eğitim ve öğretime en fazla ihtiyaç duyduğu yaşlar da alacağı bu eğitim onu geleceğe bir adım önde başlatacaktır.

Anaokulu Aktiviteleri

Anaokulunda gerçekleştirilen aktiviteler okulların bağlı oldukları resmi organlarlarca belirlenmiş müfredat doğrultusunda hazırlanır. Öğretmenlerin hazırlayacağı eğitim materyalleri ile ve oyunlar aracılığıyla çocuklara yaşlarına uygun bilgiler öğretilmesi hedeflenmektedir. Eryaman’daki anaokulları müzik dinleme, şarkı söyleme, kes yapıştır, boyama, kitap okuma, yapboz, baskı çalışmaları, hamur oyunları, açık hava gezileri, park oyunları, dönemsel olarak yüzme ve benzeri aktiviteler gerçekleştirmektedir. Bu aktiviteler esnasında çocukların zekâ ve yaratıcılığını geliştiren oyun gereçleri kullanılmaktadır.

Eryaman’daki anaokulları çocukların güvende, huzurlu ve mutlu oldukları bir ortam yaratarak akranlarıyla bir arada olabildikleri,  okul düzenine hazırlandıkları, okul öncesi bilgi ve görgüleri öğrendikleri sıcak bir ortam sunmaktadır. Yaş grubu gereği bakım, oyun ve eğitim hizmetleri sunulan anaokullarında çocukların motor becerileri ve öz bakım kabiliyetleri geliştirilmesi hedeflenmektedir. Çocukların kişisel ve psikolojik durumları göz önün de bulundurularak, kendi kendine yeme ve kişisel bakımlarını yapabilme, birbirleriyle sağlıklı iletişim kurabilme ve kendini ifade edebilme gibi yetileri geliştirilerek kendi ayakları üzerinde durabilecek birer birey yetiştirilmesi anaokulları için belirlenen hedeftir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *