logo

Keçiörendeki Anaokulları

Kurumumuza başvuran ve kaydı alınan öğrenciler yaşlarına ve gelişim dönemlerine uygun olarak farklı gruplara ayrılmaktadır. Bu sayede öğrencilerimizin seviyelerine uygun aktiviteler uygulamaktayız. Uygulanan aktiviteler çocuklarımızın gelişim dönemlerine uygun olarak seçilmektedir. Ayrıca uygulanan her aktivite ile eğlenirken öğrenmeleri en büyük amaçlarımızdandır.

Keçiörendeki Anaokulları olarak başlangıçta öğrencilerimize uygun ortam oluşturmayı hedefledik. Günümüzde gündeme de gelen okullardaki çocuk kazalarını engellemek adına birtakım önlemler almaktayız. Çocuklarımızın hareket alanını kısıtlamadan ortamda bulunan eşyaları özenle düzenlemekteyiz. Onlara hareket edeceği geniş bir ortam sağlamakla birlikte herhangi bir çarpma ya da düşmeyle oluşabilecek kazaları önlemek adına sınıfta bulunan eşyalarımızı yumuşak yapıya sahip olarak seçmekteyiz. Ayrıca lavabo, sınıf içi gereçlerini onların boyutlarına özel olarak üretilmiş küçük boyutlarını tercih etmekteyiz. Oluşabilecek ufak tipte yaralanmalara müdahale etmek adına öğretmenlerimize ilkyardım eğitimi verilmektedir.

Eğitime İlk Bakış

Anaokulları eğitime açılan ilk kapıdır. Keçiörendeki Anaokulları olarak bunun farkındalığıyla hareket etmekteyiz. Oyun çağındaki çocuklarımıza oyun ağırlıklı eğlendirerek öğretmeyi hedefleriz. Ancak bu demek değildir ki sadece öğretmek adına öğrencilerimizi kısıtlamıyoruz, bunaltmıyoruz. Onların yaşlarına uygun oyunlarla, görsel ve işitsel aktivite destekleriyle ilkokula hazırlık çalışmaları yaptırıyoruz. Ayrıca yaptırdığımız aktiviteler ile onların ince motor ve kalın motor kaslarının gelişimine katkı sağlıyoruz. Bu sayede ileride yazı yazmaya çabuk adapte olabiliyorlar.

Bunların yanı sıra öğrencilerimizi eğitim dışında hayata da hazır hale getirmek önemli hedeflerimizdendir. Onlar anaokulu sayesinde farklı bir dünyaya açılmaktadırlar ve bundan sonra kendilerini bekleyen toplumsal kuralları öğrenmek durumunda kalırlar. Bizler de kurumumuzda bulunan mevcut öğretmenlerimiz sayesinde çocukların seviyesine indirgenerek eğlenceli halde hazırlanmış bu kuralları onlara kazandırmaktayız. Ayrıca ileride daha uyumlu bireyler haline getirebilmek adına çabuk adapte olabilen, işbirlikçi bireyler olmaları bizim için önem taşımaktadır. Onlara bu özellikleri bir anda kazandırmak tabikii kolay değil fakat bu durumu öğrenciler arasında oluşturulan gruplar ile kazandırmaya çalıştırmaktayız. Oluşturulan gruplar arasında yapılan aktiviteler, oyunlar hatta rekabete dayalı yarışmalar ile onlara birlik olmayı öğretmekteyiz. Merak ettiğiniz ya da aklınıza takılan diğer sorular için bize ulaşabilirsiniz.  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *