logo

Mamaktaki Anadolu Liseleri

MAMAK İLÇESİNDE EĞİTİMİN

Mamak Ankara’nın 25 ilçesinden bir tanesidir. 1983 yılına kadar Çankaya ilçesine bağlı olarak kalan Mamak ilçesi kanun ile Çankaya ilçesinden ayrılarak Ankara’nın merkez ve kalabalık ilçelerinden birisi olmuştur. Ankara merkeze 7 km uzaklıkta yer alan Mamak Çankaya, Altındağ ve Elmadağ ilçeleri ile çevrilidir. 16 bin 126 hektarlık bir alana sahip olan Mamak ilçesi yavaş yavaş kendisini geliştiren ve başkent Ankara’ya yakışır hale gelen bir ilçedir. Mamak’ın nüfusu 430 bin 606 olarak hesaplanmıştır. Verilen sayılardan da anlaşılacağı gibi 25 ilçesi bulunan Ankara Mamak kalabalık metropol ilçeler arasında yer almaktadır. Nüfusun artması ile beraber ilçede bulunan öğrenci nüfusunda da bir artış görülmekte. İlçede öğrenci nüfusu arttıkça okul sayısı da artmaktadır. Her kademeden okulların sayısı artırılmakta ve eğitime yatırımlar yapılmaktadır. Bölgede okul ile beraber ihtiyaç duyulan öğretmenler ile eğitimci sayısı da artmaktadır. Kendi çocuğunu özel okula göndermek isteyen bireyler için her geçen gün farklı özel eğitim kurumları da açılmaktadır.

KALİTELİ EĞİTİMİN ADRESİ MAMAK

Mamaktaki Anadolu liseleri özel okullar gibi eğitim vermektedir. Öğrencilerini sınav döneminde özellikle çok titiz bir şekilde kamplara sokarak hazırlamakta sınav dönemine girmeyen öğrencilerine ise gerekli ilgi ve alakayı göstererek eğitim olanağı sağlanmaktadır. Anadolu liselerinde öğrenciler ile yakından ilgilenilmesinin yanı sıra eğitim ve öğretimlerine, öğrencinin psikolojisine ve farklı branşlarla ilgilenmesine de dikkat edilmektedir. Özellikle Mamaktaki Anadolu liseleri öğrencilerin ailevi yada kişisel sorunlarında rehberlik servisi ile yardım sunarak öğrencilerinin yanında olmaktadır. Sadece rehber öğretmenler öğrencilerin kişisel problemleri ile ilgilenmemekte branş öğretmenleri de öğrencileri ile yakından ilgilenmektedir. Öğrencileri farklı alanlarda destekleyen Mamaktaki Anadolu liseleri sportif yada sanatsal alanda ilgili olduğu konularda öğrencilerine yardımda bulunmaktadır. Lise son sınıfta yer alan öğrencilerinin sınavlara girecekleri dönemde öğrencilerin derslerine ara ermeden ve derslerini ihmal etmeden sınav yönelik olarak da öğrencilerini hazırlamaktadırlar. Bu nedenle son sınıfta yer alan bir öğrenci sınav için ekstra bir kuruma daha gitme ihtiyacı içerisinde yer almamaktadır. Bu denli kaliteli eğitim veren, tecrübeli öğretmenlere sahip olan, öğrencilerinin sıkıntıları ile yakından ilgilenen ve çözme amacı ile yardımlarda bulunan, bünyesindeki öğrencilerini istedikleri okulları kazandırma konusunda başarılara imza atan Mamaktaki Anadolu liseleri her kesim öğrenci, anne ve baban tarafından tam not almakta ve tercih edilmektedir.

NEDEN ANADOLU LİSELERİ

Anadolu liseleri düz liselere ya da meslek liselerine oran ile daha iyi eğitim vermektedir. Öğrencileri ile yakından ilgilenmekte öğrencinin başarılı olabilmesi için çaba sarf etmektedirler. Mamaktaki Anadolu liseleri de diğer Anadolu liseleri de Türkiye’nin en iyi üniversitelerine öğrenciler göndermiş ve en başarılı bireylere eğitim vermiş kurumlardır. Bu nedenler her kesim tarafından özellikle tercih edilmekte ve kazanmak için çalışılmaktadır.

Bugünkü yazımda sizlere Mamaktaki Anadolu liseleri hakkında bilgi vermeye çalıştım. Bir sonraki yazımda sizlere Etimesgut’taki Anadolu liseleri hakkında bilgi vermeye çalışacağım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *