logo

Mamaktaki Anaokulları

  Bireylerin gelişimi zaman içerisinde sahip oldukları gelişimsel özelliklere göre gerçekleşmektedir. Bu gelişimler kimi zaman desteklenerek daha kolay kazandırılabilmektedir. Bu desteklerin başında eğitim gelmektedir. Genel olarak günümüzde belirli yaşa gelen öğrenciler anaokullarına verilerek genel anlamda gelişimlerini destekleyecek uygulama ve yöntemlere tabi tutulması sağlanmaktadır. Veliler Mamaktaki anaokulları kapsamında yaptığı araştırmalar sonucu belirli anaokullarında karar kılarak öğrencilerinin gelişmelerine destek olmasını talep etmektedir. Anaokullarında bulunan eğitimciler öğrencilerin bulunduğu gelişimsel dönemi göz önünde bulundurarak buna yönelik uygulamalar yapmakta ve talep edilen gelişimleri destekleyecek etkinliklerde bulunmaktadır. Bu sayede öğrenciler hedeflenen ve sergilemesi gereken davranışları daha hızlı kazanarak sergileyebilmektedir.

Anaokulu dönemindeki çocuklardan temel beklentiler yüksek düzeyde değildir. İşlem öncesi dönemde olan çocuklar genel olarak oyun odaklı etkinliklerde bulunurlar. Ancak bilişsel ve devinimsel olarak sergilemesi gereken özellikleri kazanmaları adına destekleyici çalışmalar yapılabilmektedir. Anaokulları bu destekleri sağlamak için en uygun ortamdır. Çocuklara yönelik sıkıcı olmadan eğlenceli bir şekilde verilecek bilgilerin önemi sonraki eğitim hayatı konusunda da yardımcı olmaktadır. Anaokulunun öneminin giderek artması günümüzde Mamaktaki anaokulları konusunda yorumlarında artmasına neden olmaktadır. Ancak bu tavsiyelerin artışı doğruluk konusunda net bilgi vermemektedir. Veliler anaokulu kararı sırasında dikkatli olarak bu tavsiyeleri de göz önünde bulundurarak tercih yapmaktadır. Bu sayede öğrencilerini gönül rahatlığıyla teslim ettikleri okullarda gelişimlerini desteklemektedirler.

Çocukların Gelişimine Yönelik Faaliyetlerimiz 

Kurumumuz çocuklarımızın temelde iyi birer vatandaş, toplumdan az çok haberdar ve kendini dile getirebilecek özgüvende olmalarını hedeflemektedir. Bu hedeflerini gerçekleştirebilmek adına çeşitli eğlenceli çalışmalar yapan kurumumuz çocuklarımızın oyun çağında olduğunu göz önünde bulundurarak bunlara yönelik faaliyetleri oyunla birlikte sunmaktadır. Mamaktaki anaokulları  olarak dile getirilen kurumumuz, öğrencilerimize çeşitli dinleti, el becerilerini geliştirici boyama ve makas kullanma gibi işlemleri, özgüven geliştirmeye yönelik drama uygulamaları yaptırmaktadır. İnce ve kalın kas gelişimine yönelik el becerilerini desteklerken drama uygulamaları sayesinde iyi birer gözlemci olmalarını sağlayarak özgüvenlerini de arttırıcı uygulamalara sebebiyet vermekteyiz. Böylelikle doğaçlama olarak düşünceleri gelişirken aynı zamanda özgüvenleri artan bireyler kendilerini daha rahat dile getirebilmektedir.  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *