logo

Öveçlerde Özel Okullar

Öveçler Özel Okul denilince aklımıza Öveçler Özel Liseleri de gelmektedir. İlk akla gelen liselerden biri Kirami Refia Alemdaroğlu Anadolu Lisesi’dir. Bir diğer okulda Çankaya İMKB Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesidir.

Özel Lise olarak da Öveçler Sınav Anadolu Lisesi ve Ortadoğulular Anadolu Lisesi bulunmaktadır. Öveçler Ankara’nın dik yokuşları ile ünlü Dikmen semtindedir. Aşağı Öveçler Yukarı Öveçler olarak ayrılır. Öveçler Özel Okuları arasında Öveçler Özel Liseleri de bulunmaktadır. Öveçler Çetin Emeç, Dikmen ve Cevizlidere arasında kalan lokasyonda Ankara’nın özellikle bürokratlarının ikamet ettiği bir semttir.

Kızılay’dan dolmuş ve otobüsle gidilebildiği gibi özel araç ile ulaşılabilir. Sokakları nispeten geniş ve apartmanları genelde 3 katlıdır. Genelde mesken gibi görünse de bir çok işyeri kat ofisi ve işyeri binası bulunmaktadır. Altyapısı gelişmiş ve Balgat’a yakınlığı ile özellikle damak zevkine düşkün olan mukimlerin vazgeçemediği bir semttir. Ankara’nın bu nezih ve güzel semtine Kızılay’dan ulaşım oldukça kolaydır. Öveçler Lise eğitimine devam eden öğrenciler için Öveçler Dershane hizmeti veren kurumlarda bulunmaktadır. Öveçler Sınav Dershanesi bu kurumlardandır. Yine Öveçler Birey Dershanesi bu kurumlardandır. Öveçler Sınav Anadolu Lisesi ve Öveçler Ortadoğulular Anadolu Lisesi Öveçler Çınar Anadolu Liseleri de Öveçlerdeki Özel Anadolu Liseleridir. Öveçler Özel Anadolu Liseleri eğitim öğretime sabah 9:00 sularında başlayıp öğleden sonra 16:45 gibi eğitim tamamlanmaktadır. Öveçler Lise önerisi olarak devlet okulları ve özel okullar bulunduğu için velilerin zaman zaman bu konuda tavsiyeler ihtiyaç duymaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *