logo

Öveçlerdeki Anaokulalrı

Sevgili okuyucularımız sizlere bu gün ki ilk makalemizde öveçlerdeki anaokulları hakkında kısa bir bilgi vereceğiz. Öveçler çankaya dikmene bağlı ankaranın şirin bir semtidir. Son senelerde öveçlere yapılan yatırımlar sayesinde öveçler farklı bir boyut kazanmıştır. Belediyenin öveçler halkı için yapmış olduğu dikmen vadisi digger semtlerde ki insanların bile ilgisini çelmiş sırf orayı görmek orada gezmek için öveçlere gitmeye başlamıştır. Öveçlerdeki özel anaokulları hanelerde genelde anne ve baba çalıştığı için küçük çocuklarını anaokullarına emanet etmektedirler.
Öveçler de devlete ait bütün ilk okulların bünyesinde anaokulu bulunmaktadır. Bu anaokulları 5 yaşından itibaren ilk okul bire başlayacak yaşa gelene kadar çocuklara hem
arkadaşlık ilişkilerini hemde ilk okul öncesi bir başlangıç olması açısından eğitime giriş kısmıdır. Buralarda çocuklara el becerisi güçlendirmek için öncelikle eğitimler verilir. Günlük hayatta işlerine yarayacak temizlik gibi yeme alışkanlığı gibi konularda da ailelere yardım amaçlı eğitimlerde verilir.
Dikmendeki anaokulları da dikmende yaşayan hane halklarının çocuklarına bu konularda yardımcı olmaktadır. Bir sonraki makalemde sizlere dikmendeki özel anaokulları hakkında bilgi vermeye çalışacağız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *