logo

Ankara Kolej Önerisi

17 Eylül Pazartesi günü 2018-2019 eğitim öğretim yılı başlayacak yaklaşık milyon öğrenci ve bir milyona yakın öğretmen ders başı yapacak yeni eğitim öğretim yılının başarılı huzurlu ve güzel bir şekilde geçmesini tüm kalbimle temenni ediyoruz. Tüm yurtta okullar eğitime hazır durumda bazı eksiklikler olsa da Kervan yolda düzülür sözünden hareketle bu eksikliklerin de kısa sürede giderileceğini düşünüyoruz. Milli Eğitim Bakanlığı öğrencilere dağıtılacak kitapları hazır hale getirdi ders zilinin çalması ile birlikte kitaplar öğrencilere verilecek kitap dışındaki ihtiyaçları da veliler çeşitli kırtasiyeler ve Kırtasiye ürünü satan marketlerden karşıladılar.

Özellikle okula yeni başlayan ve ilkokul öğrencilerinde kırtasiye alışverişi eğlenceye büyük bir heyecana dönüşüyor okula gitme aşkı öğrencilerinin Gözlerinden Okunuyor. Ailelere tavsiyemiz bu alışverişi mutlaka çocukları ile birlikte yapmaları. Çanta Defter kalem silgi ve benzeri çeşitli Kırtasiye ürünlerini aldıkça çocukların heyecanı daha da artıyor alışveriş tamamlanınca da bu heyecan yerini mutluluğa bırakıyor. Tüm ailelerin çocuklarıyla güzelce Alışveriş yapmaları temennisiyle ilkokul öğrencileri bu heyecanı maalesef okulda kaybediyorlar bu heyecanı canlı tutmak için eğitim stratejimizi gözden geçirmeliyiz. Okulu sevdirmeli öğrencilerimizi mutlu edecek yöntemler geliştirmeliyiz öğretmenlerimiz güler yüzlü ve sevecen olmalıdır. Okul öğretmen aile işbirliği bu konuda önemlidir. Çünkü Okulu sevdireceğim derken öğretmenin otoritesini sarsacak durumlara da girilmemelidir öğretmen otoritesini sağlamak için sınıflardaki öğrenci sayısı 20’ye Hatta daha aza çekilmelidir Çünkü sayı arttıkça sınıf ortamı bozulmakta öğretmen kontrolü sağlamak için sinirlenmektedir.

Öğretmenin Bu haliyle sık sık karşı karşıya kalan öğrenciler okuldan soğumaktadır. Sınıflardaki öğrenci sayısını düşürmek için Milli Eğitim Bakanlığı yeni derslikler yapmanın yanında özel okulları da teşvik etmelidir. Özel okul teşvikleri artırılmalıdır daha fazla öğrenci teşvik edilmelidir. Teşvik edilecek kolejlerin kriterleri Milli Eğitim Bakanlığınca belirlenmeli ve bu kriterlerden taviz verilmemelidir bu kriterler derslik sayısı laboratuvar kütüphane yemekhane okul bahçesi havuz Spor Salonu ve benzeri olarak belirlenmelidir. öğrenci başına düşen metrekare oranına göre hareket edilmelidir. bu kriterlere sağlayamayan okullar teşvik kapsamı dışında tutulmalıdır. bu okulların eğitim başarısı Milli Eğitim Bakanlığı tarafından düzenli olarak kontrol edilmelidir. istenen başarıyı yakalayan okullar desteklenmeye devam edilmelidir. ülkemizde şu an 11000 civarında özel okul var bu okullarda yaklaşık 1300000 civarında öğrenci okuyor Bu sayı toplam öğrenci sayısının yüzde 10una karşılık geliyor bu oran gelişmiş ülkelerde yüzde 25 civarında bizde bu oranı Yakala malıyız bu oranın Yakalayabilirsek eğitim seviyesini yükseltebiliriz. yukarıda söylediğimiz gibi ülkemizde 11000 civarında özel okul var Kime aileler özel okul ya da diğer adıyla Koleje öğrencilerini göndermek için araştırma yapıyor bu araştırmayı yapan velilere tavsiyemiz şu şekilde olabilir okulun başarısı sunduğu imkanlar yabancı dil eğitimi öğretmen kadrosundaki istikrar gibi durumları mutlaka göz önünde bulundursunlar. Ankara Kolej önerisi İsteyen velilerimiz oluyor. Ankara Kolej önerisi yapmak biraz zor çünkü Ankara‘da birçok okul var yine de Ankara Kolej önerisi Yapacak olursak Yukarıda saydığımız kriterleri Taşıyan Eve yakın okullar tercih edilebilir. Ankara Kolej önerisi herkesin farklı olabilir bu yüzden ailelerin dikkatli olması gerekir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *