logo

Ankara Kolej

Ankara Kolej deyince akılımıza köklü geçmişi olan Kolejler geldiği gibi butik kolejlerde gelmektedir. Ankara Kolej açısından zengin bir semttir. Ankara Kolej sayısı diğer bir çok ile göre oldukça fazladır. Ankara Kolej sayısı bakımından İstanbul’un ardından ikinci sırada gelmektedir. Kampüs Kolejler TED, Nesibe Aydın, Gazi Vakfı Okulları, Mev gibi bazı okulları akla getirirken daha küçük butik markalarda yerel markalarda bulunmaktadır. Tabi ki bir kampüs Okuldan velilerin beklentileri yükselirken Ankara Kolej Fiyatları da kampüsün getirdiği olanaklar neticesinde yükselmektedir.

Ankara Kolej Fiyatlarındaki bu farklılık okulların sunduğu imkanlarla da değişkenlik gösterir bazı okulların yürüttüğü kampüs okulculuk faaliyetleri kapsamı kulüp Yetenek Geliştirme Atölyesi gibi bir çok sosyal ve akademik faaliyetle desteklenmektedir. Öğrencilerimizin 21.yy’ın ihtiyaçları doğrultusunda yetişmesi için her yönüyle kendilerini geliştirmeleri ve desteklenmeleri ülkemizde de global anlamda rekabet edebilecek markaların patentlerin oluşmasına destek olacaktır. Bugünlerde çok farklı siyasi tartışmalar kültürle bir takım çatışmalar yaşansa da global dünyanın ihtiyaç duyduğu sağlıklı kendini yetiştirmiş bireyler yetiştirmek istiyorsak önce iş disiplini yönünden sağlam ve kendine özgüveni yüksek bireyler yetiştirmeliyiz. Ankara Kolejleri bu tezi destekleyecek neler yapmaktadır. Öğrencilerini Nasa, Cern gibi teknolojik gelişmelerin yaşandığı yerlere götürmektedir. En son teknolojik gelişmelerin yaşandığı Endüstri 4.0 gibi modern dünyanın gittiği ufukta bireyler yetiştirmek kolay değildir. Öncelikle hala dos tabanlı program dilleri yerine Şimdi IDEler üzerinden çalışan arayüzler visial studio, android, python gibi yazılan kodları bilgisayar diline çeviren programlar mevcuttur. Artık ülkemizde bir yerli ve milliye dönüş ithalatı azaltmak için girişimlerin desteklendiği imkanlar sunulmaktadır.

Ankara Kolejleri bu yarışa katılacak bireyler yetiştirmek istiyorlarsa Kodlama, Yazılım, Grafik Tasarım gibi çağın olmazsa olmaz eğitimlerini STEM eğitimlerini vermek zorundadır. Ankara Kolej önerisi isteyen bazı velilerimize bu yazımızın oldukça ışık tutacağı inancındayım Çocuğunuzu Ankara Kolejlerinden birine kayıt ettirecekseniz en azından Ankara İngilizce Dil Öğretimi konusunda iddialı olmasını Kodlama Yazılım Stem eğitimleri vermesini önemseyin Fakat Ankara Kolejleri arasında bu eğitimlerin reklamını yapan bazı ulusal zincir eğitim markaları gerçekte algı yönetimi yapmak için bu eğitimleri verdiklerini iddia etmekte fakat bu eğitimleri vermemektedirler. Velilerimizi Ankara Kolej Fiyatlarına baktıklarında oldukça yüksek ücretlerle karşılaşacaklardır. Fakat bu ücretleri isterken okulların bünyesinde bulunan kadroları ve öğretmenleri de buna göre yetiştirmeleri gerekmektedir.

Bu yazımızda sizlere Ankara Kolej tercihinde velilerimizin dikkat etmesi gereken eğitimler hakkında bilgi vermeye çalıştık. Bir sonraki yazımızda ‘’Ankara’daki Kolejler’’ hakkında sizlere bilgi vermeye çalışacağız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *