logo

Ankara özel anadolu liseleri fiyatları

ANKARADAKİ ÖZEL ANADOLU LİSELERİ

Başkent Ankara eğitim konusuna değer veren ve eğitim kenti olarak anılan Türkiye’nin en kalabalık olan 2. şehridir. Dünyanın sayılı kaliteli üniversitelerini içerisinde barındırmaktadır. Ankara gibi eşsiz ve kaliteli bir şehirde yine kendisi gibi kaliteli okullarda eğitim almak isteyen sayısız öğrenci Ankara’da buluşmaktadır. Eğitim kadar tarihe ve kültürel faaliyetlere de önem veren idari kent olan Ankara’ya dış ülkelerden birçok öğrenci gelmektedir. Buradaki okullarda okuyan öğrenciler yurt dışında daha kolay eğitim alma ya da daha kolay iş bulma şansına sahip olmaktadır. 4 büyük devlet üniversitesi ve birçok da özel üniversitenin yanı sıra Ankara’da 970 bin öğrenci bulunmakta. Ankara’daki anaokulu, ilkokul, ortaokul ve liselerin sayısı 2700 bulmaktadır. Türkiye2nin başkenti Ankara’da 69 bin öğretmen görev yapmakta ve ortalama olarak bir öğretmene 15 öğrenci düşmektedir. Ancak devlet okullarında bu sayılar daha fazladır. Özel okullarda ortalama olarak bir sınıfta 15 öğrenci bulunurken devlet okulların da ortalama bir sınıfta 29 öğrenci bulunmaktadır.

Ankara’daki özel okullarda eğitime verilen değer, sınıfların daha az kişilerden oluşması ve öğretmenlerin öğrencileri ile yakından ilgilenmesi özel okulların tercih edilme olasılığını daha çok artırmaktadır. Maddi imkanları bu duruma çok müsait olmayan aileler ise okulların kampanyalı dönemlerinden faydalanmaktadır.

ÖZEL ANADOLU LİSELERİ FAYATLARI ARASINDAKİ FARKLAR

Ankara özel Anadolu liseleri fiyatları konusunda özel Anadolu liselerinin fiyatlarına fiyatların neye göre belirlendiğine ve aralarında bulunan farklara değineceğim. Ankara özel Anadolu liseleri fiyatları okullardan verilen eğitime, kurumun bulunduğu ilçe veya semte ve bu semtte bulunan kişilerin gelir durumlarına göre belirlenmektedir. Özel Anadolu liselerinin devlet liselerinden en belirgin ve önemli farkı sınıf mevcutlarıdır. Sınıflarda bulunan öğrenci sayısı azaldıkça fiyatlarda artış yaşanmaktadır. Okulların öğrencilere sunmuş oldukları farklı aktivite imkanları, dil imkanları da yine fiyata yansıtılmaktadır. Okulların bulunduğu semtlerde önemlidir. Aynı özelliklere ve yeterliliklere sahip olan iki okul farklı semtlerde olduğu zaman fiyat farkı yaşanmaktadır. Merkezi, bir noktada yer alan okul her türlü ulaşım imkanının bulunması, verdikleri kira ve eğitim özelliklerini dikkate alarak birazcık daha fiyat farkı koymaktadır.

Ankara özel Anadolu liseleri fiyatları 15 bin ile 35 bin arasında değişmektedir. Bazı kurumlarda sınıflar arasında dahi fiyat farkı bulunabilmektedir. Yani 10. Sınıf öğrencisi için fiyat 20 bin iken 11. Sınıf öğrencisi için fiyat 25 bin olabilmektedir. Ayrıca kurumlarda uygulanan bir diğer uygulama ise öğrencilerin ailelerinden yakın olan bir kimse daha önce o kurumda eğitim almış ise öğrenciye özel indirim imkanları sunmaktadır. Yani kısacası Ankara özel Anadolu liseleri fiyatları arasında değişen yüksek miktarda farklar bulunabilmektedir. Ancak verdikleri eğitim ve öğrenciye sunmuş oldukları imkanlar göz önüne alındığın değecek bir miktar olduğu herkes görmektedir.

Bugünkü yazımda sizlere Ankara özel Anadolu liseleri fiyatları hakkında bilgi vermeye çalıştım. Bir sonraki yazımda sizlere Öveçler kolej hakkında bilgi vermeye çalışacağım.ı

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *