logo

Ankara Özel Ortaokul

Sevgili arkadaşlar bu günki Ankara özel ortaokul başlıklı makalem ile ortaokul ne demektir, devlet ortaokulları ile özel ortaokullar arasındaki eğitim farkı nedir ve Ankara da eğitim imkanı sunan özel ortaokullar hakkında elimden geldiğince bilgi sunmaya çalışacağım.
Öğrencileri genel eğitim ve öğretim yolu ile lise sınavlarına ve liselere hazırlayan kurumlara ortaokul denir. 2012 yılında yapılan düzenleme ile daha önce 3 yıl olan eğitim süreci ilkokul 4 ortaokul 4 yıl olarak yeniden düzenlenmiştir. Ortaokul 5. Sınıf itibari ile başladığı için öğrenciler 4 yıl boyunca liselere giriş sınavlarına yoğun bir şekilde hazırlanırlar. Ayrıca lise derslerinin temeli de ortaokulda öğrenilen bilgilere dayalıdır. Devlet okullarında çocuklara sadece dersten geçmeye yönelik eğitim verildiği için sınavlara hazırlıkta yeterli olmamaktadır. Bu sebepten ötürü veliler çocuklarını özel okullara vererek sınavlara hazırlıkta bir adım öne geçmeye çalışırlar. Ankara özel ortaokul açısından öğrencilere çok fazla imkanlar sağlar. Ankaranın her semtinde çocuklarımıza iyi eğitim imkanı sunan özel ortaokullar mevcuttur.
Siz değerli arkadaşlarıma bir sonraki Ankara özel lise başlıklı makalem ile liseler ve özel liseler arasındaki farklardan bahsetmeye çalışacağım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *