logo

Ankaradaki En İyi Lise

Sevgili arkadaşlar bir önceki makalemin son bölümünde de değindiğim gibi bu yazımda ankaradaki en iyi lise başlıklı makalem ile sizlere ankarada var olan yada son dönemde yeni açılan yada açılacak olan liselerden bahsetmeye çalışacağım.
Bir önceki makalemde de bahsettiğim gibi liseler öğrencileri ilköğretimden yüksek öğretime geçişte eğitim öğretim imkanı sunan kurumlardır. Ankarada Ankara fen, atatürk anadolu lisesi gazi anadolu lisesi, eski adı ile milli piyango anadolu yeni adı ile betülcan anadolu lisesi ankaranın en köklü ve en iyi liseleri olarak görünse bile son dönemde bu okullardaki eğitim eksikliğinin görünmesi sebebi ile gençlerimiz ve velilerimiz özel temel liseleri tercih etmeye başlamışlardır. Bundan 4 yıl önce dershanelerin temel liseleri geçiş sürecinden bu yana gençler yoğun bir şekilde temel liselere ağırlık vermeye başlamıştır. Ancak 2018 – 2019 eğitim öğretim dönemi sonunda temel liselerin kapatılacak olması yerine özel anadolu liseleri ve kolejlerin gelmesi eğitim sisteminde yeni bir sayfa açılması anlamına gelmiştir. Özel anadolu liseleri ve kolejlerin fazla olması fiyat anlamında da daha uygun şartların oluşacağı , her velinin bütçesine uygun özel okulların olacağı anlamına gelmektedir. Buda sınava hazırlıkta devlet okulunda yetersiz eğitim aldığını düşünen veli ve öğrenciler için uygun şartlarla özel okula gidebilmesi anlamına geliyor.
Bir sonraki makalem olan ankaradaki en iyi özel liseler başlıklı makalede sizlere özel liselerimizden bahsetmeye çalışacağım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *