logo

Ankaradaki Özel Anadolu Liseleri

Aileler çocuklarının iyi bir eğitim almaları ve gelecekte daha rahat bir yaşam sürebilmeleri adına çocuklarını özel okullara yazdırmaktadır. Özellikle lise çoğundaki gençlerin özel okullara gitmeleri birçok avantaj sağlamaktadır. Ankara’daki özel Anadolu liseleri de bu fırsatları öğrencilere vermektedir.

Ortadoğulular Eğitim Kurumları olarak öğrencilerimize daha çok avantaj sağlayabilmek için uğraşmaktayız.

Avantajlarımız 

Kurumumuzun öğrencilere sağladığı en önemli avantajlardan bir tanesi iyi bir araştırma ile seçilen öğretmen kadrosuyla verilen eğitimin iyi olmasıdır. Bu da öğrencilerin sınava hazırlanırken ek olarak dershaneye gitmeleri ya da ek ders almaları ihtiyacını ortadan kaldırmakta ve öğrencilerin üstünden büyük bir yük almaktadır.

Öğretmenlerimizin sınıf ortamlarında daha etkili olabilmeleri için senede 2 defa performans değerlendirilmeleri yapılmaktadır. Bu değerlendirmenin ardından varsa gerekli olan eğitim ve destek planları oluşturulmakta ve öğretmenlerimize sunulmaktadır.

Bunun yanı sıra öğrencilerin psikolojik sağlıkları da oldukça önemlidir. Kurumumuz da öğrencilerin gelecekteki hedeflerine doğru ilerlerken gerekli adımları sağlık bir şekilde atabilmesi için bilimsel rehberlik ve psikolog desteği hizmeti sunmaktadır.

Eğitim kurumumuzun en önemli avantajlarından bir diğeri ise dil eğitimidir. Okulumuzda İngilizcenin yanı sıra Almanca eğitimi de verilmektedir. Öğrencilerin yaşları ve seviyeleri göz önüne alınarak verilen dil eğitimleri öğrencilerin iyi bir dil becerisi ile mezun olmasını sağlamaktadır.

Dijital Öğrenci Ajandası 

Öğrencilerin eğitimleri konusunda en önemli faktörlerden bir tanesi veliler ile iyi bir iletişim kurmaktır. Aileler ile kurulan iletişimde hem öğrencilerin eksikleri ortaya çıkarılabilmekte hem de velilerin çocuklarını anlamaları konusunda yardımcı olabilmektedir. Kurumumuzda veliler ile işbirliğini sürekli kılmak adına dijital öğrenci ajandası uygulaması kullanmaktadır. Bu uygulama ile veliler çocuklarının öğretmenleri tarafından günlük olarak bilgilendirilmektedir.

Uygulamanın avantajlarından bazıları şunlardır:

  • Veli ile iletişimi daim kılmak,
  • Öğrencilerimizin sınıftaki etkinlikleri hakkında aileleri bilgilendirmek,
  • Öğrencilerimizin okul ortamındaki yaşantısı hakkında velileri bilgilendirmek.

Ankara’daki özel Anadolu liseleri arasında yer alan kurumumuz öğrencilerimize en iyi eğitimi sunmak ve kişisel gelişimlerini sağlamak için planlamalar yapmaktadır. Çocuklarına daha iyi bir eğitim sunmak isteyen aileler kurumumuz ile iletişime geçerek detaylı bilgi alabilmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *