logo

Batıkent Anadolu Liseleri

Anadolu liseleri diğer liseler ile kıyaslama yapıldığında puanları daha yüksek olduğundan girmesi daha zor olan, genellikle iki tane yabancı dil ile eğitim veren liselerdir. Batıkent Anadolu liseleri çocuklarının iyi bir eğitim almasını isteyen anne ve babalar tarafından sıklıkla tercih edilmiştir.

Lise Eğitimini Seçerken Anne ve Babalar Nelere Dikkat Etmelidirler?

Batıkent’te bulunan Anadolu Liseleri öğrencilerin en iyi eğitimleri almalarını sağlamak için en iyi ekipmanlarla, en iyi hizmet kadrosu ile donatılmıştır. Çocukları için okul arayışında olan ailelerin okullara kayıt yaptırmadan önce okulun sahip olduğu ekipmanlara bakmasında fayda vardır. Ekipmanlar eski mi? Ekipmanlar ile yeterli eğitim verilebiliyor mu? Ekipmanların sayısı yeterli mi? Gibi soruların sorulması yerinde olacaktır.

Bir diğer unsur ise okulun hizmet kadrosudur. Okuldaki temizlik personelinden tutun, müdürüne, çocuğunuzla uzun süre zaman geçirecek olan öğretmenler ve yaşıtları çok önemlidir. Sonuçta çocuğunuz uzun bir zamanını, günlerini, aylarını belki de yıllarını bu insanlarla birlite geçirecek ve doğal olarak onlardan her anlamda etkileneceklerdir.

Lise Deyince Akla İlk Olarak Ortadoğulular Eğitim Kurumları Gelir

Batıkent Anadolu liseleri arasında Ortadoğulular Eğitim Kurumları parmakla gösterilecek kadar iyi bir konumda bulunmaktadır. Okulumuz bu konumuna ise aşağıda yer alan bazı özellikleri sayesinde kısa sürede ulaşmıştır.

Kurumumuz öğrencilerine yemeklerini gıda mühendisi onayından geçirilerek ve bir diyetisyen görüşü alınarak hazırlanmış bir menü olarak sunmaktadır. Bu sayede öğrencilerimizin sağlıklarını da üst düzeyde tuttuğumuzdan emin oluyoruz.

Okulda öğrencilerin zamanlarını en iyi şekilde değerlendirmeleri için spor faaliyetlerini gerçekleştirebilecekleri kapalı spor sahası ve ders çalışabilecekleri kütüphanelere sahiptir. Buna ilaveten, öğrencilerimiz dışarı çıktıklarında vakit geçirebilecekleri uygun açık sosyal alanlar da yer almaktadır. Öğrencilerimiz okulumuzda yer alan sayısız kulüplerden bir tanesine katılarak da boş vakitlerini verimli bir şekilde değerlendirebilirler.

Okulumuz merkezi lokasyonda yer aldığından öğrenciler ve velilerimiz okula kolayca ulaşım sağlayabilirler. Okulumuza ücretsiz bir şekilde ulaşmak isteyenler , Kızılay’dan geçen ücretsiz servislere binebilirler. Toplu taşıma ile ulaşacaklar için ise, okulumuzun tam önünden sürekli toplu taşıma geçmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *