logo

Batıkent Anadolu lisesi

Okullar, öğrencilerin belirli bilgi birikimlerinin aktarıldığı bu sayede psikolojik, duyusal ve bilişsel gelişimlerin sağlandığı aynı zamanda bireylerin toplumsal kuralları öğrenerek topluma uygun bireyler haline geldiği mekanlardır. Eğitim kurumları öğrenciler üzerinde hem o an içerisinde hem de genel zaman içerisinde etkili olmaktadır. Bireyler buradan öğrendikleri bilgiler neticesinde hem kültür aktarımını gerçekleştirmekte aynı zamanda ileriki zamanlar içerisinde meslek kazanımı sağlayabilmektedir. Ancak tüm bunların gerçekleşebilmesi adına doğru bir okulun özellikle lisenin seçilmesi büyük önem taşımaktadır. Bireyler okul seçimi sırasında Batıkent Anadolu lisesi  alarak hareket etmekte ve bunları değerlendirerek bir okul tercih etmektedir.

Liseler öğrencilerin gelişimi açısından büyük önem taşıyan eğitim aşamalarının başında gelmektedir. Bu döneme denk gelen yaş aralığı bireylerin öğrenim açısından açık olduğu aynı zamanda bu dönem içerisinde öğrenilenlerin neredeyse tüm hayatı etkileyebilecek durumlara yol açabileceği görülmektedir. Bu açıdan bakıldığında lise seçimi de öğrenciler üzerinde oldukça büyük etkiye sahiptir. Bireyler aileleriyle birlikte bir tercih yapmakta ve bunun sonucunda bir okula yerleşmektedir. Okul seçimi sırasında belirli yöntemlerle araştırmalar yapılmaktadır:

  • İnternet üzerinden
  • Batıkent Anadolu lisesi tavsiyeleri ile
  • Çevreden alınabilecek bilgilerle
  • Okullara bizzat gidilerek alınan bilgiler sayesinde ilerleme kaydedilebilmektedir.

Birçok alan açısından bilgi almak her ne kadar mümkünse seçim süreci kolay olmadığından öğrenci ve veliler ince ayrıntılarıyla olaya yönelmektedir.

Belirlenecek Hedefler Büyük Önem Taşımaktadır

Öğrencilerin üzerinde büyük etkiye sahip olan liseler konusunda gerekli bilgiler gerek Batıkent Anadolu lisesi  ile gerekse internet üzerinden sağlansa da bir tercih yapılmakta ve bu doğrultuda ilerlenmektedir. Okulumuzda gerekli durumlar sonucunda tercih edildikten sonra öğrencileri adına nasıl daha faydalı olunabileceği konusunda çeşitli hedefler belirlemekte ve buna göre rotasını seçmektedir. Bünyemizde bulunan deneyimli öğretmenlerimizle beraber belirli konular için düzenlemeler yaparak öğrencilere bu konuların nasıl aktarılacağı konusunda rotalar belirlemekteyiz. Belirlediğimiz planlar sayesinde öğrencilerimiz üzerinde oluşacak etkilere dikkat etmekte ve aynı zamanda eğitim sürecinde zamanı dikkatli kullanarak öğrenciler için en faydalısını oluşturarak uygulamaktayız. Öğrencilerimiz bu sayede daha özenli bir gelişim göstermekte ve hedeflenen yön noktasında ilerleme kat etmektedir.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *