logo

Çankaya Butik Kolej

Çankaya butik kolej başkentteki sayılı kolejler arasındadır. Ankara’da sayısız kolej bulunmaktadır. Bir çok koleje sahip olan başkent kolej bakımından da oldukça zengin bir ildir. Bu kolejlerin en çok bulunduğu ilçe ise Çankaya ilçesidir. Sebebi Çankaya ilçesinin nüfusunun oldukça fazla olması ve Ankara’nın merkezinde yer alması. Özellikle de birkaç semtindeki kolejlerin sayısı diğer ilçelerdeki kolejlerin sayısına eşittir. Merkezi konumda yer alması, kaliteli kolejlerin bulunması, ulaşımda bir çok seçeneğin olması nedeniyle sıkıntı yaşanmaması bu ilçedeki kolejleri tercih etmelerinin nedenlerindendir. Kolejler özel eğitim sunan, yabancı dile önem veren kaliteli eğitim kurumlarıdır. Butik kolejler ise daha az sayıda öğrenciden oluşan eğitim kurumlarıdır. Daha az sayıda olduğu için öğrenciler ile ilgilenmek daha kolay olacak ve her bir öğrenciye daha fazla vakit ayrılacaktır. Bu durumda öğrencinin başarısının üstünde olumlu sonuçlara yol açacaktır. Yabancı dil ağırlıklı derslerin olması günümüzde de yabancı dilin artık zorunlu hale gelmesi nedeniyle tercih sebepleri arasındadır. İyi bir şekilde birkaç yabancı dil bilmek her zaman her konumda sizleri bir adım daha öne çıkardığı için avantajlı olmanızı sağlayacaktır. Çankaya butik kolej aynı eğitimi vermekte ve oldukça bu alanda başarılı olmaktadır. Bu ilçede oturan bir çok birey kolej tercihinde bulunmaktadır.

KOLEJLERDE ÖĞRETMEN KADROLARI VE KOLEJ ÜCRETLERİ

Çankaya butik kolej ya da diğer kolejler ücretli eğitim veren kurumlardır. Hemen hemen hepsinde aynı kalitede eğitim imkanı bulunmaktadır. Çocuğunu kolejde okutmak isteyen anne ve babalar belirli ücretleri ödemeyi kabul etmelidirler. Ancak günümüzdeki aileler eğitime gerekli desteği vermekte ve eğitimi çok önemsemektedir. Kendisi eğitim almamış okumamış bir kişi bile bunun eksikliğini hissetmekte ve çocuğunun okumasını sağlamak için ve bunu en iyi eğitim ile sağlaması için her şeyi yapmaktadır. İyi bir eğitim vereceğini bildikleri için kolejleri ve özel kurumları da tercih etmektedir. Kolejlerdeki öğretmenler uzun yıllar alanlarında çalışmış olan, başarılı eğitimcilerdir. Butik kolejlerdeki öğretmenlerin seçimleri dikkatli yapılmaktadır. Öğrencilerin deneme sürelerinde tercihleri ve görüşleri dikkate alınmaktadır. Öğrencinin memnun olduğu öğretmenler ile yola devam etmektedirler. Bir çok kolejde eğitim veren öğretmenlerin uzun yıllardır o kurumda çalıştığını da görebiliriz. Kolejlerde ya da farklı kurumlarda eğitim alacak olan öğrenciler bu konuya özellikle dikkat etmelidirler. Sürekli öğretmen değişiminde bulunan eğitim kurumları tercih edilmemelidir. Sabit bir öğretmenin olmaması öğrenciyi olumsuz etkilemektedir. Tam bir öğretmene ve onun yöntemlerine alışmışken değişmesi öğrencinin başarısı üzerinde de olumsuz bir etki yaratabilir. Bu nedenle okul araştırmasında bulunurken öğretmen kadrosuna, ne kadar süredir çalıştığına, deneyim süresine dikkat edilmelidir. Kolejlerde öğrenci ile birebir ilgilenilerek dersler anlatılmaktadır. Öğrencinin her zaman yanında oldukları hissettirilmekte ders dışında farklı konularda destek alabilmeleri için ya da dersle alakalı destek alabilmeleri için rehberlik servisi etkili bir şekilde çalışmaktadır.

Bugünkü yazımda sizlere Çankaya butik kolej hakkında faydalı bilgiler vermeye çalıştım. Bir sonraki yazımda sizlere Ankara’daki liselerin yüzdelik dilimleri hakkında faydalı bilgiler vermeye çalışacağım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *