logo

Çankayanın en iyi anaokulu

  Bireylerin gelişimi adına eğitim oldukça büyük bir öneme sahiptir. Bireyler belirli yaşlara geldikten itibaren eğitim hayatına girmekte ve zorunlu olarak on iki yıl bu eğitime tabi tutulmaktadır. Eğitim dünyasına bir anda okula alıştırma olmadan öğrencinin başlaması adapte olma sürecinde zorluk çıkarabilmektedir. Çankayanın en iyi anaokulunu okursanız eğer anaokulunun bireylerin okula alışma sürecinde oldukça kolaylık sağladığı bilgisine ulaşabilirsiniz. Çocukların anaokullarında yaşadıkları sağlıklı sosyal ortam sayesinde birinci sınıfa geçtiklerinde kendilerini yabancı ortamda hissetmeyerek kolay adapte olabilmektedirler. Anaokulunun çocuklara yaptığı katkılar pek tabi bununla kısıtlı değildir. Doğru anaokulu seçimiyle çocuğunuzda birçok gelişme sağlayabilirsiniz.

Çocuklar anaokulu yaşlarında oyun çağına denk düşmekte ve kendi özerkliğini, farklı sosyal hayatların varlığını kabul edebildiği dönemdir. Bu çağdan çocukların sağlıklı psikolojik gelişimlerinin sağlanabilmesi için öğrencilerin ebeveynleri dışındaki kişilerinde önemli otoriter kişilerin olacağı düşüncesini kazanması gerekmektedir. Anaokulları bu düşüncelerin kazanılması için çok uygun alanlardır. Çocuklar oynadıkları oyunlar sayesinde bunları görebilir, dile getirebilir ya da algılayabilir. Kafasında oluşturduğu öğretmen figürü otoriter olduğundan yeri geldiğinde anne babadan önemli olabilmektedir. Çocuklar farklı dünyalara açılarak yaşadığı alanın sandığı kadar kısıtlı olmadığını fark edebilmektedir.Çankayanın en iyi anaokulu sırasında bu tarz etkinlikler yapan okullara denk gelmeniz zor olsa da mümkündür. Önemli olan bu kazanımları sağlayabilecek seçimi yapmaktır.

Anaokulu Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler 

Anaokulu çocuğun gelişiminde bu kadar etkili olurken doğru anaokulu seçimi yapmakta en az onun kadar önemlidir. Öncelikle dikkat edilmesi gereken konular Çankayanın en iyi anaokulu arasında genel olarak bahsedilmektedir. Bu yorumlar arasında en çok dikkat çeken konu temizlik olmaktadır. Yöneticisi olduğumuz anaokulumuzda her mesai bitimi sonunda sınıflarımız özenle dezenfekte edilmektedir. Özellikle oyuncaklar aylık olarak genel temizliğe tabi tutulmaktadır. Bunun yanı sıra öğrencilerimizin haşır neşir olduğu oyuncaklar ve oyun alanı konusunda özenle seçimler yapmaktayız. Kendilerine zarar verebilecekleri keskinlikte hiçbir aracı sınıfta bulundurmamaktayız. Yerlerde ise yumuşak alan oluşturarak onlara güvence oluşturmaktayız. Sınıflarımızı rengarenk oluşturarak onları bu alana çekip aynı zamanda eğlenebilecekleri çeşitli aktiviteleri sergileyebilecekleri ortamlar oluşturup farklı faaliyetler sergilemekteyiz.  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *