logo

Dikmende Özel Okul

Eğitim sürecenin ikinci kademesi liseden önce son aşamadır ortaokullardır.Dikmen Kolej Ortaokulları’nda başlayan öğrenciler artık ilkokulun acemiliğinden sıyrılmış, yoğun ders programına dahil olmuştur. Ve artık karşısında okul sınavı haricinde büyük br sınav yer almaktadır. O da liseye giriş sınavıdır. Liseye giriş sınavında öğrenci ne kadar başarılı olursa o kadar iyi bir liseye gider. Unutmamak gerekir ki Dikmen’in En İyi Lisesi’nde eğitim alan bir öğrenci iyi bir üniversitenin ve dolayısıyla iyi bir geleceğin kapılarını açar. Bu sebeple öğrenci ortaokul ve lise sürecini ne kadar verimli geçirirse iyi bir hayatın kapılarını biraz daha aralamış olur. Bu bahsettiğimizin yanında öğrencinin bağlı olduğu kurumda büyük önem taşımaktadır. Öğrenci karşına bu etapta iki çeşt ortaokul çıkmaktadır. Bunlar; devlet ortaokulları ve özel ortaokullardır. Ankara Kolej başlığı altında eğitim veren özel ortaokullar öğrencinin hayatanın en önemli kademelerinden olan ortaokul sürecinde onlara gerekli hassasiyeti göstererek Öveçler Özel Liseleri yerleşmelerini sağlamaktadır. Dikmen Özel ortaokullar devlet ortaokullarına oranla sağladıkları avantajlar ile büyük bir olanak olarak karşımıza çıkmaktadır. Öveçler Anaokul,Öveçler İlkokul Öveçler Ortaokul Öveçler Lise sürecinde öğrenciler eğitim hayatının temellerini atacakları için oldukça hassas bir dönemdir. Öveçler Özel ortaokullar bu hassas dönemin farkında olarak verdikleri eğitim kalitesi ve imkanlar doğrultusunda öğrenciler geleceğe hazırlamaktadır. Temel derslerin konularının temelleri atılacağı bü dönem içerisinde gerek öğretmen kadrosu gerek etüt imkanları ile özel ortaokullar öğrenci için en doğru seçeneklerden biridir. Bunun yanında sınavlar ve dersler arasında öğrenciler bunalmasın diye özel ortaokullarda birçok aktivite alanları yer almaktadır. Müzik odaları, resim atölyeler, spor alanları ile beraber öğrencinin nefes alacağı ve kişisel gelişimlerine katkıda bulunacak derslerin ağırlıkta olduğu bir program çerçevesinde öğrenciyi yetiştirmektedir.

Ankara Özel ortaokulların büyük bir avantaj olduğu gözden kaçınılmaz bir gerçektir. Bu doğrultuda günümüzde pek çok özel ortaokul çıkmaktadır. Fakat Ankara’daki en iyi özel okuldediğimizde akıllara ilk gelen yer Ankara Öveçler Özel Anadolu Lisesi Ortadoğulular eğitim kurumlarıdır. ortadoğulular eğitim kurumlarını en iyilerden biri yapan eğitim imkanlarından gelin kısaca bahsedelim. Ortadoğulular eğitim kurumları olarak butik eğitim anlayışını benimsediğimiz için sınıflarda az sayıda öğrenci yer almaktadır. Öğrencilerimizin kalabalık sınıflarda dersten uzak eğitimin yerine dersin her saniyesine hakim olduğu bir süreç geçirmesi kurumumuzun temel ilkeleri arasında bulunmaktadır. Öveçlerdeki En İyi Özel Lise olarak öğrencilerimizin lise sınavı gibi büyük sınavlara hazırlanırken sınav kaygısı yaşamaması adına ve eğitim senesi içerisinde olumsuz etkenlerinden etkilenmemesi adına bünyemizde eğitim koçları ve psikolojik danışmanlar bulunmaktadır. Özellikle hayatlarında ilk defa böyle büyük çapta sınava girecek olan öğrencilerin daha büyük stres yaşadığının farkında olan kurumumuz hem onların stres yapmamasına hem de sınav bilincine sahip olmaları konusunda yardımcı olmaktadır. Ankara’daki En İyi Özel Okul Ankara’daki en iyi özel liseler arasında yer almasının bir diğer etkenlerinden biri de zengin kaynaklar ve düzenli olarak uygulanan deneme sınavları olduğunu söylebiliriz. Öğrencilerin lise sınavına hazırlandığı süreçte en kaliteli kaynaklardan yararlanmalarını ve düzenli olarak kendilerini ve bilgilerini denemelerini sağlamaktayız. Ortadoğulular eğitim kurumları olarak sağladığımız yarıyıl kampları ve yaz kampları ile tatil süreçlerini verimli geçirerek rakiplerinden bir adım önde yer almalarını en büyük avantajlarımız arasında yer almaktadır.

En iyi özel ortaokulumu arıyorsunuz. Çocuğunuz iyi bir temel mi atsın istiyorsunuz. O zaman sizin için en doğru adres Ortadoğulular eğitim kurumları.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *