logo

ERYAMAN ÖZEL LİSE

ÖZEL LİSELERDE ÖĞRETMENLER

Eryaman özel lise an başlığında öğretmenlerin özelliklerinden ve öğretmenlerin öğrencilere ne tür katkıları bulunduğundan bahsetmeye çalışacağım. Öğretmenler ne kadar duyarlı, başarılı, deneyimli, çalışkan, araştırmacı olursa öğrenciler de aynı doğrultuda ilerleyebilir. Öğretmenlerin öğrenciler üzerindeki etkileri oldukça fazladır. Özel eğitim kurumlarında öğretmenler özel olarak mülakatlar, belirlenen özel sorular ile deneme sürelerine tabi tutularak seçilmektedir. Bu nedenle öğretmenlerin eğitimi kaliteli ve oldukça iyidir. Ayrıca özel eğitim kurumlarında öğretmenlerin sürekli olarak kendilerini geliştirmeleri takip edilmektedir. Kaliteli bir öğretmende olması gereken özellikler her kurum tarafından bilinse de bazı eğitim kurumları önemseyebilir. Ancak Eryaman özel lise ya da başkentin diğer semtlerinde bulunan özel liselerde öğrencilere eğitim verecek olan öğretmenler kendi alanlarında uzman olan, öğrencilerini sürekli olarak eleştirmeyen, başarısız olduklarında öğrencileri arasında tarafsız olarak değerlendirmeler yapan, her bir öğrencisi ile yakından ilgilenen, kalıcı bir izlenim ve eğitim sunan, öğrencilerin aileleri ile sürekli irtibatta bulunan, öğrencilerin bireysel yeteneklerini ortaya çıkaran ve öğrencinin kendisini tanımasına ve fark etmediği özelliklerini fark etmesine yardımcı olan eğitimcilerdir. Bu tür eğitimciler hem kurumun başarısını hem de öğrencinin başarısını oldukça yükseklere taşımaktadır. Bu nedenle özel eğitim kurumları bu tür eğitim anlayışına sahip olan eğitimciler ile çalışmaya gayret etmektedir

ÖZEL LİSELERDE SINAVLARA HAZIRLIK

Eryaman özel lise eğitimi veren kurumlar öğrencilerini aynı zamanda en iyi şekilde üniversite sınavlarına hazırlamaktadırlar. Öğrencilerinin eğitim hayatını en iyi şekilde devam etmeli, kaliteli bir eğitim alarak sonrasın iş imkanı bulmasını sağlamak için en iyi şekilde eğitim almasını isteyen Eryaman özel liseleri öğrencilerine aynı zamanda sınava yönelik bir eğitim de vermektedir. Öğrencilerinin farklı kurumlara gitmesini, ek olarak ücret ödemesini istemeyen eğitim kurumları daha çok son yılda yoğun olarak üniversite sınavlarına öğrencilerini hazırlamaktadır. Öğrencilerin ilk olarak derslerine iyi bir şekilde konsantre olmasını istemektedirler. Sınıflarda öğrencilerin dikkatini dağıtabilecek farklı ya da dikkat çekici araç-gereçler bulunmamaktadır. Öğretmenler öğrencilerin derslerini dinlemesini ve sınıftaki otoriteyi sağlayarak, dersleri daha iyi anlamalarını ve başarılarının daha çok artmasını sağlamaya çalışmaktadır. Öğrencilerine özellikle son sınıfta bol bol soru çözümleri yaptırarak sınavda çıkacak soruları daha pratik bir şekilde çözmesini amaçlamaktadırlar. Öğrencilere bazı konuları bu şekilde anlatarak, soru üzerinde nasıl pratik düşünebileceklerini göstermektedirler. Öğrencilerin sınavlara tam olarak hazırlanmaları için sınav formatında hazırladıkları deneme sınavlarını öğrencilerine uygulamaktadırlar. Bu denemeler öğrencilerin giderek sınavlarda hız kazanmalarını ve sınavda çıkabilecek soru kiklerine hazırlık sağlamlarını kolaylaştırmaktadır. Ayrıca eksik oldukları konuları tespit etmelerini ve bu doğrultuda ek çalışmalar yapmalarına neden olmaktadır.

Bugün ki yazımda sizlere Eryaman özel lise hakkında faydalı olabilecek bilgiler vermeye çalıştım. Bir sonraki yazımda sizlere Ankara en iyi eğitim veren kolejler konusunda faydalı olabilecek bilgiler vermeye çalışacağım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *