logo

Eryaman Özel Okul

  Eğitim bireylerin gelişimini desteklemek adına bilgi birikimlerinin aktarıldığı süreçlerdir. Bu süreç her okul, öğretmen ve öğrenci üçgeni içerisinde farklılık göstermektedir. Okulun sahip olduğu olanaklar doğrultusunda eğitim süreci etkilenmektedir. Bununla birlikte öğretmenlerin sahip olduğu deneyim ve eğitimi aktarma konusunda sahip olduğu düşünceler eğitime direkt olarak etki sağlamaktadır. Süreç içerisinde alıcı noktasında bulunan öğrenci ise eğitime karşı sahip olduğu bilinç doğrultusunda eğitim sürecine etki etmektedir. Eğitimin verildiği okulların düzeni de aynı şekilde etkilidir. Devlet ve özel okullar birbirinden farklı durumlar oluşturarak sürece farklı bir dokunuşta bulunur. Eryaman özelokul olarak bulunan eğitim kurumları devlet okullarına nazaran daha kapsamlı ve etkin bir durumdadır.

Günümüzde devlet okullarına baktığımızda çoğu devlet okulu her öğrenciye yönelebilecek ve onların eğitim sürecini daha etkin kılabilecek bir olanağa sahip değildir. Artan nüfus doğrultusunda okulda bulunan öğrenci sayısının artışı okulların öğrencilere yönelimi konusunda sıkıntılar yaratmaktadır. Öğretmenler sınıf içerisinde tüm öğrenciler üzerinde kontrol sağlayamadığı gibi onların her birinde tam anlamıyla gelişim de sağlayamaya bilmektedir. Bunun yanı sıra Eryaman özel okul olarak oluşum gösteren eğitim kurumları, devlet okullarında oluşan bu durumu göz önünde bulundurarak öğrencilere yönelik daha iyi hizmetler sunmaya çalışmaktadır. Özel okullar arasından kimi okullar öğrencilere daha kolay ulaşabilirken öğrencilerin her birinde gelişimi daha kolay sağlayabilmektedir.

Okulumuz En İyisi Olmak Adına Çalışıyor 

Eryaman özel okul sayısı açısından oldukça gelişmiş bir ilçedir. Özel okul sayısının fazla olması kimi velileri seçim sırasında zorlarken özel okullar arasında yer alan kurumumuz kaliteli hizmetler sunarak seçim sürecinde kendisinin seçilmesi adına kolaylıklar sunmaktadır. Diğer okullar arasından sıyrılarak oluşturduğumuz farklı hususlar daha fazla tercih edilmemiz konusunda sebeplerimiz olmaktadır. Öğrencilere yönelik daha insancıl yaklaşımımız onlar üzerinde gelişimi daha tetikleyici unsur olurken her konuda başarı elde edebilmeleri konusunda özgüven kazanmalarına sebep olmaktadır. Bizler için önemli olan ‘’iyi insan’’ olma hususu öğrencilerimize aşılanarak derslerde oluşabilecek herhangi bir başarısızlığın onlar için büyük bir problem olmadığı konusunda düşünceler yaratılmaktadır. Bu sayede öğrencilerimiz özgüven kaybı yaşamadan ilerlemektedir.  

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *