logo

ERYAMANDA ÜNİVERSİTE KAZANDIRAN ÖZEL LİSELER

ERYAMANDAKİ ÖZEL LİSELER

Eryamanda en çok üniversite kazandıran özel liseler konusunda sizlere özel liseler de olan kapsamlı ve kaliteli eğitim anlayışından bahsedeceğim. Bir öğrenci için eğitimin hem kaliteli hem de uygun olması oldukça önemlidir. Hatta maddi kısmı aileler için biraz daha önemlidir. Her ne kadar çocukları için her şeyi yapsalar da uygun eğitim almaları onların aile bütçeleri için önem sarf etmektedir. Öğrencilerin kaliteli eğitim alması için kurumların her bir öğrenciye yakın ilgi göstermesi anlamına gelmektedir. Öğrencilerin eksikliklerini, stresleri, yaşam şartlarını bilmeli ve buna göre hareket etmelidir. Öğrencilere nasıl davranması gerektiğini bilen öğretmenler öğrenciler ile daha iyi iletişim kurabilmekte ve böylelikle öğrenciye daha çok yarar sağlayabilmektedir. Eryamanda en çok üniversite kazandıran özel liseler öğrencileri için üniversite sınavlarına hazırlık amacı ile deneme sınavları uygulanmaktadır. Öğrencilerin başarılarının artması için her bir öğrencinin kendi çalışma yöntemine ve zamanına uygun olacak şekilde ders programları hazırlanmakta, sınava girecek olan öğrencilere ek dersler verilmektedir. Eksik oldukları noktaların kısa zamanda tamamlanabilmesi için hafta sonu ek dersler ve etütler verilmektedir. Eksik oldukları noktaları öğrenmek için ya da pekiştirebilmek için kendileri istedikleri zamanda etüt dersleri de alabilmektedir. Hem öğretmenler hem de yöneticiler öğrencilerin başarılarının artması, yüksek puanlar alarak en iyi üniversiteleri kazanabilmeleri için ellerin geleni yapmaktadırlar. Öğrencilerin başarıları, dersleri, notları, genel durumları hakkında anne ve babalar güncel olarak bilgilendirilmektedir. Öğrencilerin yaş aralıkları her ne kadar küçük olmasa da güvenlikleri için Eryaman’daki özel liselerde her şey düşünülmüştür.

EN ÇOK ÜNİVERSİTE KAZANDIRAN ÖZEL LİSELERDEKİ ÖĞRETMEN KADROSU

Eryamanda en çok üniversite kazandıran özel liseler öğretmenlerini en başarılı öğretmenler arasından özel mülakatlar ile seçmeye çalışmaktadır. Eryaman Ankara’nın Etimesgut ilçesi içerisinde yer alan bir mahalledir. Nüfusu her geçen gün artmakla birlikte kırk beş bine yaklaşmıştır. Nüfusa bağlı olarak bu mahallede çok sayıda eğitim kurumu bulunmaktadır. Kaliteli eğim almak isteyen öğrenciler, çocuklarının başarılı olmasını isteyen anne ve babalar da çocuklarını özel okullara özel liselere kaydettirmektedir. Özel liselerde verilen eğitimden genel olarak memnun kalınmaktadır. Sınıfların az sayıda öğrenciden oluşması, öğrenciler ile yakından ilgilenilmesi, öğrencilerin istedikleri zaman öğretmenlerinden ek ders talep edebilmesi, güvenli olması, aileleri güncel olarak bilgilendirmesi, daha fazla ders saati imkanı sunması, kaliteli öğretmenler tarafından eğitim verilmesi cazip noktalarındandır. Tüm bu imkanları sundukları için maddi kısmı çok fazla önemsenmemektedir. Öğretmenlerin seçiminde her bir öğretmen ayrı ayrı büyük bir titizlik içerisinde değerlendirilmektedir. İstenilen özelliklere uygun olan, başarılı ve deneyimli öğretmenler ile denem süreleri yapılmaktadır  yani öğretmenler direk olarak kadroya dahil edilmemektedir. Öğrencilerin görüşleri doğrultusunda öğretmenler ile yola devam edilip edilmeyeceğine karar verilmektedir.

Bugün ki yazımda sizlere Eryamanda en çok üniversite kazandıran özel liseler konusunda faydalı olabilecek bilgiler vermeye çalıştım. Bir sonraki yazımda sizlere Ankara Eryaman’daki liselerde bursluluk sınavları hakkında faydalı olabilecek bilgiler vermeye çalışacağım

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *