logo

Eryamandaki özel okullar

  Eğitim bireyleri hayatları boyunca en çok etkileyen ve aynı zamanda meslek sahibi olmalarını sağlayan önemli bir süreçtir. Eğitimin etkili kılınmasında etkili olan birçok unsur bulunmakla birlikte öğrenci dışında gerçekleşen ve en önemli unsurlar olarak sayabileceğimiz iki unsur bulunmaktadır: Okulun imkanları ve öğretmenin deneyimi. Öğrenciler özellikle bu iki unsur üzerinde etkilenip deneyim kazanmakta ve bilgi havuzunu genişletebilmektedir. Etkilenilmesini sağlayan bu iki faktör genelde devlet okulu ve Eryamandaki özel okullar arasında farklılıklarında oluşmasına sebep olmaktadır. Her iki okul türü de kendi içerisinde bu konular üzerinde durumlar belirleyerek farklılıklar oluşturmaktadır. Öğrenci ve velilerin okul seçim sırasında dikkat ettiği iki unsurda budur.

Okul olanakları direkt olarak okul içinde bulunan herkesi etkileyecek olan bir unsurdur. Öğretmenin deneyimi ya da bilgisi her ne kadar iyi olsa da okul gerekli imkanı sunamıyorsa öğretmen öğrencilerine istediği gibi yönelmeyebilmektedir. Bu noktada Eryamandaki özel okullar öğrencilere ve öğretmenlere gerek eğitim açısından gerekse sosyal ortam ve faaliyet açısından birçok farklı olanak sunmakta ve öğrencileri kendine çekmeye çalışmaktadır. Öğretmen unsuruna geldiğimizde ise öğretmenler öğrencilerin rol modelleri ve aynı zamanda bilgi kaynağı olarak gördüklerinden öğretmen tecrübesinin artışı ya da günümüz eğitimine uygun hareket edebilen öğretmenler olması eğitim olanaklarını arttırmakta ve öğrencinin de öğrenme sürecini hızlandırarak başarı oranını giderek arttırmaktadır.

Okulumuzun Bu İki Unsur Üzerindeki Çalışmaları 

Her özel okul bu iki nokta üzerinde kimi zaman çalışmalar yapmaktadır. Eryamandaki özel okullar arasında yer alan kurumumuz ise her dönem sonrası bu konular ve genel her alanda bir değerlendirme yaparak eksik olan yönler tarafında tamamlama ya da değişikliğe gidilmektedir. Okulumuzun öğrencilere her alanda gelişim sağlayabilmeleri adına uzun zamandır spor ve sanat faaliyetleri konusunda destek vermektedir. Bunun yanı sıra dönem içerisinde isteklere göre de düzenlemeler yapılabilmektedir. Öğretmenler konusunda ise bünyemizde deneyimli ancak modern eğitime ayak uydurabilecek değişime uygun öğretmenlerimizi bünyemizde bulundurmaktayız. Bu sayede eğitim dünyasını yakından takip ederek en ufak bir değişiklikte öğrencilerin olumsuz etkilenmeden bu süreç içerisinden kolayca çıkmasını sağlamaktayız.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *