logo

Keçiören Kolej

Ankara keçiören

Keçiören Ankara’nın metropol ilçelerinden birisi. Hep kalabalık hem de gelişmiş bir ilçedir. Yapılan yeni konutlar ile daha da kalabalıklaşmaya devam etmektedir. Keçiören kolej eğitimleri öğrenciler tarafından araştırılan konulardan birisidir.Ankara ilinin 5 te 1’i Keçiören ilçesinde ikamet etmektedir. Keçiören’de toplam 44 belde yani semt bulunmaktadır. En kalabalık ilçeleri Etlik, İncirli, Kalaba ve Sanatoryumdur. Diğer ilçeleri de son yıllarda Başkentin artan nüfusu ile artış göstermektedir. Keçiören bazı noktalar merkeze çok yakınken bazı noktaları maalesef ki uzak kalmaktadır. Genel olarak bakıldığında Keçiören’in merkeze uzaklığı10-13 km arasında değişmektedir. Çok kalabalık olması nedeni ile özellikle sabah saatlerinde trafik sorunu yaşanmaktadır. Keçiören’in kalabalık nüfusunun 3 te 1’i öğrenci nüfusudur.

Keçiörende eğitim

Kalabalık bir şehir olan Ankara eğitimde en iyi yerlere gelmiş okullara sahiptir. Eğitime verdiği değer ve kattığı anlamalar ile hem Türkiye genelinde hem de Yurt dışında tercih edilen iller arasındadır. Ankara da okuyup buradaki okullardan mezun olan öğrencilerin ilerleyen yıllardaki eğitim ve iş hayatı da başarılı geçmektedir. Ankara’nın Keçiören ilçesi de Ankara’ya yakışır bir eğitim anlayışı içerisindedir. Sayısız öğrencisi bulunan Keçiören aynı zamanda çevre ilçelerden de öğrencileri kendisine çekmektedir. Eğitim alabilmek amacı ile yakın semt ve ilçelerden öğrenciler Keçiören’e gelmektedir. Keçiören kolej, devlet okulu, dershane ve anaokulu ile donanmış, çok sayıda eğitim kurumuna sahip olan ve her geçen gün kurumların sayısında artış yaşanan bir ilçedir. Keçiören’de bulunan okulların birçoğu kaliteli eğitim vermektedir. En iyi okullara öğrenciler kazandıran, öğrencilerinin hayallerini gerçekleştiren sayısız okul bulunmaktadır. Okul tercihlerinde ilk sıralara yazılan okullar arasında Keçiören’de bulunan okullarda mevcuttur. Kaliteli öğretmen kadroları, Verdikleri eğitim ve öğrenciye kazandırdıkları ile ilk sıralarda tercih edilmeyi hak eden okullar bulunmaktadır.

KOLEJLERİN VERDİKLERİ EĞİTİMİN KALİTESİ

Keçiören kolej bakımından zengin bir ilçedir. Hemen hemen her semtinde kolejler bulunmaktadır. Kolejler genellikle ücretli eğitim veren okullardır. Yani kolejler özel okullardır. Keçiören kolej denildiğinde belirli bazı kolejler değil ilçedeki hemen hemen her kolej akıllara gelmektedir. Çünkü buradaki kolejlerde verilen eğitimler oldukça iyi derecededir. Kolejlerde devlet okullarındaki gibi kalabalık sınıflar mevcut değildir. Genellikle sınıf mevcutları 15 ile 25 kişi arasında değişim göstermektedir. Ders süreleri daha uzundur ve öğrenciler ile yakından ilgilenildiği için ders dışında öğrenciye ders ile alakalı yardımcı olunmaktadır. Kolejlerde ki öğretmenler alanlarında uzman ve tecrübeli eğitimcilerdir.

Günümüzde değişen yaşam şartları nedeni ile iyi gelir sağlayacak işlerde çalışmak ve bu işlere sahip olabileceğimiz kaliteli okullarda eğitim görmek neredeyse bir zorunluluk haline gelmiştir. Anne ve babalar eğer maddi açıdan bir sıkıntı yaşamış ise aynı sıkıntıları çocuklarının yaşamaması için ellerinden geldiğince çocuklarını en iyi okullarda okutmaya ve en iyi mesleğe sahip olmaları için uğraşmaktadırlar. Bu nedenle kolejler yani özel okullar çok tercih edilmektedir. Kolejlerde öğrenci ile yakından ilgilenildiği ve öğrencinin ders alanındaki başarıları ve gerilemeleri her zaman takip edildiği için tercih edilmektedir. Bu nedenle Keçiören kolejleri verdikleri eğitim ile ilk sırada tercih edilen okullar arasındadır.

Bugünkü yazımda sizlere Keçiören kolej hakkında yararlı bilgiler vermeye çalıştım. Bir sonraki yazımda sizlere Mamak Kolej hakkında faydalı bilgiler vermeye çalışacağım.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *