logo

Kızılayın En İyi Lisesi

Ekim ayında düzenlenecek olan Kızılay’ın en iyi lisesi yarışmasına geri sayım başladı. Atatürk lisesi olarak biz de büyük bir titizlikle bu yarışmaya hazırlanıyoruz. Yarışmanın özelliği, kizilaydaki liselerden hangisinin yapı olarak eğitime daha uygun olduğunu belirlemek ve dereceye girene para ödülü vermek. Okulumuzun da dereceye girmesi için eksikliklerini tamamlaması gerekiyordu.Okulumuzun binası çok eski değildi.Fakat okulumuz zaman içinde yıpranmış ve gerekli tamirat işleri de sağlam bir şekilde yapılmadığı için çok bakımsız ve yıpranmış görünüyordu.
Atatürk lisesi olarak müdür beyin başkanlığında bir toplantı yapmak için toplandık. Kızılay’ın en iyi lisesi seçilmemiz için neler gerektiğini ve eksiklerimizin neler olduğunu uzun uzun konuştuk.Kızılay’ın en iyi lisesi seçilmek kolay değildi.Okul aile birliğinden okulumuz için gelen yardımlara ihtiyacımız olduğunu söyleyip parasal anlamda yardım istedik.Okulumuzda babası boya işi yapan ya da işimize yarayacak malzeme satanlarla görüşme yaptık. Okulun içinin ve dışının acilen boyanması gerekiyordu. Boyacıları ayarlayıp işe koyulmalarını sağladık.Muslukların bazıları bozuktu.Onların tamir olabilenlerini tamir edip geri kalanları da yenileriyle değiştirdik. Bahçe düzenlemesi de yapılması gerekiyordu. Bahçeye birkaç bank da koyuldu.Pencerelerin elden geçirilmesi geçirilmesi gerekiyordu.Çoğu doğru düzgün kapanmıyordu.Üç tanesinin de camları kırıktı.Birkaç güne o işler de halloldu. Ve daha birçok iş zaman içinde yapıldı.
Ekim ayı geldi ve Kızılay’ın en ıyı lisesi yarışması düzenlendi.Birinci olamadık maalesef ama haklı bir mutluluğumuz vardı.Çünkü okulumuz yarışmaya hazırlık sürecinde yapılan değişikliklerle bambaşka bir okul olmuştu. Tertemiz sınıflarıyla mis gibi bir okula dönüşmüştü.Büyük bir dayanışmanın ürünüydü bu güzel sonuç ve hepimiz çok mutluyduk.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *