logo

Öveçlerin parlayan yıldızı Ortadoğulular Anadolu lisesi yenilikçi eğitim anlayışıyla her geçen yıl daha da güçlenerek yoluna devam ediyor. Sıradanlaşmış özel okul anlayışına karşı duran Ortadoğulular öğrencilerinin takibini disiplinli bir şekilde yapmasından dolayı ne kendi başarısını ne de öğrencilerinin başarısını şansa bırakmaktadır.

Öğrenciyi sıkmadan ama ipin ucunu da elinden kaçırmadan disiplini sağlaması gerektiğini bilen öğretmenleri ve öğrenci takibi yapan gerek rehberlik servisi ve öğrenci koçlarıyla koordineli bir şekilde çalışmış karşılığını da yıllardır hep almıştır. Doğru yönlendirmeler yapabilmek ve öğrencisine fayda sağlayabilmek için kurum içerisinde öğrenci koçları bulunduran kurum her adimi ince bir şekilde düşünmüştür.

Öğrenci koçları öğrencilerle yaptığı görüşmelerde onların neyi istediğini tespit etmekte ve yeteneklerine göre onları doğru bir yönlendirmeyle hedef belirlemelerinde yardımcı olmaktadır. meslek tercihinin öğrenci hayatında ki önemini bilerek kendi menfaatleri doğrultusunda yönlendirmeler değil öğrenci çıkarlarını düşünerek hareket ettiği için prensipli tutumu sayesinde rakiplerine olumlu örnek teşkil etmektedir. Doğru bir kurumda doğru bir yönlendirmeyle eğitim görmeye isteyen öğrenciler için Ortadoğulular Anadolu lisesi çalışmalarına hız kesmeden devam etmektedir.