logo

Yenimahalle Anadolu Lisesi

Eğitim politikalarında yapılan köklü değişiklikler ve reformlardan sonra, özel temel lise, Anadolu lisesi ve kolejlerin sayısında büyük bir artış yaşanmış ve birçok kurum bu alanda faaliyetlerine başlamıştır. Ortadoğulular Eğitim Kurumları olarak yapılan bu köklü değişimlerden önce verdiğimiz birçok eğitim faaliyetlerimize bu nedenle yeni kurumlar eklenmiş ve daha profesyonel bir eğitim hizmeti yürütülmeye başlanmıştır. Yenimahalle Anadolu Lisesi ve diğer özel temel liselerimizde, şuana kadar binlerce öğrenci mezun olmuş ve kurumumuzun adını birçok yeni kesime duyurmuştur. Anadolu liseleri genellikle verdikleri kapsamlı eğitimlerle ön plana çıkan eğitim kurumlarıdır. Bu bilinçle daha ilkeli ve daha kapsamlı bir eğitim modeli benimseyerek, özel Anadolu ve temel lise eğitimlerimizi, profesyonel eğitimcilerimizle yürütmekteyiz.

Özel Liseler ve Anadolu Liseleri

Eğitim hizmetlerimiz içinde en çok tercih edilenleri arasında Yenimahalle Anadolu Lisesi ve Ankara’daki diğer temel liselerimiz gelmektedir. Standart bir lise olmaktan öte, öğrencileri akademik hayata hazırlayan ve yalnızca derslerle değil aynı zamanda sosyal ve kültürel anlamda onları yetiştiren eğitim kurumlarımız, yıllardır edindiğimiz tecrübeler sayesinde kurumumuzu Ankara’nın en iyi Anadolu lisesi listelerine sokmaktadır. Çağdaş eğitim modeli ve gelişmiş eğitim ortamlarıyla, orta öğretim hizmetlerinin en iyi biçimde verilmesini sağlamaktayız.

Yenimahalle Anadolu Lisesi ve Öğrenci Kazanımları

Temel dersler eğitimlerinin yanı sıra birçok alanda gençleri yönlendiren ve derslere ek yardımcı kurslarımızla, geleceğe parlak bireyler yetiştirmekteyiz. Akademik prensiplere uygun olarak verilen eğitimlerin yanında özgüveni yüksek, özgün düşünebilen ve sosyal açıdan girişken öğrenciler yetiştirmek, eğitim kurumlarımızın bir başka önemli ilkelerinden biridir. Özel Anadolu lisesi olarak öğrencilere;

  • Yeteneklerine göre mesleki yönlendirmeler
  • Öğrenci odaklı eğitimler
  • Temel dersler kursları
  • Sosyal ve kültürel faaliyetler
  • Yaratıcı düşünme becerileri vb.

Bilgi ve beceriler kazandırılmaktadır. Ankara temel liseler ve Anadolu liseleri içinde kurumsal anlamda ilk sırada yer almamızın en büyük nedeni, öğrenci kazanımlarımız ve kurumsal eğitim modelimizdir. Kurumsal kimliğinden asla ödün vermeden, cumhuriyetin ilkelerine bağlı, dünyayla entegre ve kültürel değerlerden taviz vermeyen kurumumuz, 2002’den bu yana genel eğitim sistemine örnek olmaktadır.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *