logo

Yenimahalle Özel Lise

İnsanoğlu yeryüzüne ilk ayak bastığı andan itibaren araştırmak, öğrenmek istemiştir. Bu onu insan yapan en temel özelliklerden birisidir. Günümüzde eğitim artık yaşam boyu devam eden ve ucu açık bir süreçtir. Yaşadığımız çağın bilgi çağı olması, bilginin insanda son derecede büyük farklar oluşturduğunun keşfedilmesi eğitimin önemini arttırmıştır. Mutlu bir hayat sürmek ve dünyanın sunduğu iyi şeylerin tadını çıkarmak için eğitim almak için eğitim temel ve en önemli şart olmaktadır. Yenimahalle Özel Lise olarak bizim lisemiz eğitimli bireyler yetiştirerek bunları hem sosyal hayata hemde öğrenim hayatına en iyi dereceleri yakalayarak hazırlayacak şart ve yeterliliklere sahiptir.

YENİMAHALLE ÖZEL LİSE OLARAK BİZİM FARKIMIZ?

Yeni mahalle’nin en nezih ve işlek merkezinde kurulan Yenimahalle Özel Lise olarak bizim lisemiz çağdaş, modern ve gelişmiş teknolojinin tüm imkânlarını bünyesinde barındırmaktadır. Öğrencilerin kaliteli yoğun eğitimi için, sıkıcılıktan arındırılarak sosyalliğe yönelik oluşturulan kurumumuz öğrenci ve velilerin gönlünü rahat ettirmektedir. Öğrencilerin sıkılmadan eğitimi severek araştırarak, isteyerek öğrenmeleri için okulumuzda yapılan sosyal ortamlar kantin, seminer salonları, geniş bahçe ve oturaklı mobilyalar ile bunları destekleyen çok fonksiyonlu kantin ve eğlence aktiviteleri modern okul olarak bizim okulumuzun eğitimde en önemli marka olmasını sağlamaktadır. Bu faaliyetlerimizin nitekim en temel nedeni öğrencilerimizin rahat bir ortamda eğitim görmelerini sağlamaktır.  

Nitekim bu gelişmiş sosyal ortama bağlı olarak öğrencilerimizi geleceğe taşıyacak eğitimsel çalışmalarımızda aynı şekilde yoğun ve meşakkatli geçmektedir. Yenimahalle Özel Lise olarak bizim lisemiz işte bu durumda sosyal ortamda bireysel ve kişisel gelişimi artarak ilerleyen ve atılımcı bir rol edinen öğrencilerini yoğun eğitim ile de destekleyerek geleceğe her manada başarılı bireyler yetiştirmektedir. Özelliklede eğitimde rehber ve yol gösterici olarak alanında uzman öğretmenlerce verilen eğitim ve öğretimin bütünsel ve koordineli olarak programlanmış olması başarının ve geleceğin tek adresi olmada lisemizi markalaştırmaktadır. Geniş ve ferah sınıf ortamı yoğunluktan arındırılmış olan Yenimahalle Özel Lise olarak bizim lisemizde, öğrencilerimizin sıkı çalışmalar sonucunda deneme sınavları ve kendi aralarında ödüllü bilgi yarışmaları düzenlenmektedir. Nitekim bu durum eğitimsel eksikliği olan öğrencilerimizin far edilip eğitimsel eksikliklerini ortadan kaldıracak özel birebir ders vererek bunu kendilerine dezavantaj olmasını ortadan kaldırmamızı sağlamaktadır. Yaptığımız bilgi yarışmasının ödüllü olması ve tüm öğrencilerimizi kapsaması ise bilinçli olarak eğitime güdülenen öğrencilerimizin birbirleri ile güzel bir eğitimsel rekabette girerek derslerine sıkı sarılmasını sağlamaktadır. İşte bu durum iyi bir şekilde güdülenmiş olan Yenimahalle Özel Lise öğrencilerinin geleceğini garantiye almış olmalarını ve girdikleri sınavları başarı ile atlatmalarını sağlamaktadır. Nitekim bu durum toplumsal aydınlanma ve gelişmişliği de beraberinde getirmektedir

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *